۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بررسی حادثه کلینیک سینااطهر تا رسیدن به نتیجه ادامه دارد

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این کمیسیون با تشکیل کمیته ای حادثه کلینیک سینااطهر را تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد داد.

دکتر حسینعلی شهریاری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت؛ با بیان این مطلب افزود: در رابطه با کلینیک سینااطهر کمیته ای در کمیسیون بهداشت و درمان با مسوولیت دکتر میرمحمدی میبدی تشکیل دادیم و اولین گزارش این کمیته هم دیروز به صحن کمیسیون درباره حادثه در این کلینیک ارائه شد.

وی ادامه داد: همچنین جلسه ای هم با حضور ریاست دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی، معاونت درمان وزارت بهداشت و درمان و آتش نشانی داشتیم و اطلاعاتی درباره این حادثه دریافت کردیم ولی این اطلاعات هنوز کامل نیست. به این دلیل نامه ای برای نایب رئیس اول هیات رئیسه دکتر قاضی زاده هاشمی نوشتیم و دکتر میرمحمدی میبدی را معرفی کردیم تا تعدادی از مسوولان از جمله معاونت درمان وزارت بهداشت، رئیس آتش نشانی، شهرداری، معاونت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بیمارستان بقیه الله را برای همکاری با ایشان هماهنگ کنند تا با حضور میدانی و برگزاری جلسات؛ گزارش کاملی از این حادثه حاصل شود.

 

کلینیک سینااطهر

شهریاری افزود: ما قصد نداریم مثل جریان آتش سوزی پلاسکو که در چند روز بررسی آن تمام و فراموش شد، این اتفاق را فراموش کنیم.قرار است این مساله را پیگیری کامل کنیم چراکه شبیه سکلینیک سینا اطهر در تهران و شهرستان ها داریم. در بیمارستان های خصوصی و دولتی ممکن است شرایطی شبیه این کلینیک وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قطعا بعد از اتمام این تحقیقات به وزارت بهداشت و درمان باید به تمام کلینیک ها و بیمارستان هایی که مشکل دارند تذکراتی را بدهند و برای برطرف سازی مشکل زمان تعیین کنند و اگر در زمان تعیین شده این اتفاق نیفتاد آن مرکز را پلمپ کنند.

وی تصریح کرد: شهرداری و آتش نشانی چندین بار به مراکز دارای خطر تذکر داده اما پیگیری نکرده اند، صرفا تذکر کارا نیست. به کلینیک سینااطهر سه بار تذکر داده شده بود ولی در نهایت متاسفانه جان ۱۹ نفر در حادثه از بین رفت.

شهریاری افزود: براساس شواهد موجود آتش نشانی ۵ دقیقه بعد از حادثه به محل رسیده اند اما در این حین جوان دستفروشی که در نزدیکی این محل بوده توانسته جان تعدادی از هموطنان گرفتار در ساختمان کلینیک سینااطهر را نجات دهد! باید دید که چرا خود آتش نشانی که به سرعت به محل حادثه رسیده و ظاهرا ۲ ساعت در محل بوده اند؛ چرا این کار را نکرده است؟

کلینیک سینااطهر

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قطعا این موضوع به صورت جدی پیگیری خواهد شد و انتظار داریم دیگر اتفاقی شبیه این در کشور رخ ندهد، این اتفاق فاجعه بزرگی بود. اگر این اتفاق در مراکز بزرگتری رخ دهد تلفات بیشتر خواهد بود. حتما اعتبارسنجی و نظارت به انجام نشده است.

وی با تاکید بر اینکه افراد مقصر باید پاسخگوی این نوع حوادث باشند، اضافه کرد: چند نفری در این رابطه بازداشت شده اند و مسوول فنی، موسس و مدیر داخلی کلینیک سینااطهر و معاونت درمان و علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی و آتش نشانی که به موقع رسیده ولی نتوانستند کاری پیش ببرند و معاونت کار وزارت تعاون که به ایمنی محل کار رسیدگی نکرده، همه به نوعی در این حادثه سهم داشته اند و باید درصد سهم آنها در این حادثه مشخص شود.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x