۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

کلیسا های کالیفرنیا می‌توانند با رای دادگاه عالی خدمات داخل سالن داشته باشند

دیوان عالی کشور ایالات متحده دوباره خدمات کلیساهای داخل سالن را در کالیفرنیا در میان بیماری همه گیر تأیید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، دیوان عالی کشور ایالات متحده دوباره خدمات کلیسا های داخل سالن را در کالیفرنیا در میان بیماری همه گیر تأیید کرد.

دادگاه عالی ایالات متحده حکم داد که پنج کلیسا در کالیفرنیا، سانتا کلارا از بخشنامه بهداشت منع اجتماعات داخلی معاف بوده و اکنون مجاز به از سرگیری خدمات در داخل سالن هستند.

چرا این موضوع مهم است: اقدام جمعه آخرین سری از دستوراتی است که دولت‌های ایالتی و محلی را به سمت سرکوب دستورات بهداشت عمومی که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است، هدایت می‌کند.

کلیسا های سانتا کلارا می‌توانند خدمات داخل سالن داشته باشند

دادگاه با صدور یک دستور بدون امضا یک تصمیم قبلی را ذکر کرد که در آن خدمات مذهبی را از مقررات کل کشور در مورد ممنوع کردن بیشتر اجتماعات داخلی خارج کرد.

دادگاه عالی و کلیساهای کالیفرنیا

سه قاضی لیبرال دادگاه عالی النا کاگان، استفان بریر و سونیا سوتومایور با این حکم مخالفت کردند.

شهرستان سانتا کلارا ادعا کرد که محدودیت‌های آن در عبادت در محیط داخلی همچنان معتبر است زیرا آن‌ها بخشی از ممنوعیت گسترده اجتماعات در مراکز مذهبی و غیر مذهبی بودند، از جمله رویدادهای سیاسی، عروسی، مراسم تشییع جنازه، مراسم عبادی، نمایش فیلم و سایر فعالیت‌های داخل سالن مانند مراکز خرید با ظرفیت ۲۰٪ مجاز بودند.

پنج کلیسا با این حکم اعتراض کردند و گفتند که این امر با حکم دادگاه عالی مغایرت دارد، اما دادگاه تجدیدنظر فدرال در سانفرانسیسکو از جلوگیری از این محدودیت خودداری کرد.

این شهرستان در تاریخ ۲۵ فوریه اعلام کرد که از هفته آینده به دلیل کاهش موارد ویروس کرونا  قصد دارد محدودیت‌ها را کاهش دهد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x