۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹

کلاهبرداری۵۰۰ میلیاردی با پیش فروش خودرو

رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری 6 کلاهبردار حرفه ای که از 1300 مال باخته در تهران و سایر شهرستان های کشور 500 میلیارد ریال به بهانه خرید و فروش خودرو کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری پلیس ،سردارعلیرضا لطفی  اظهار داشت: در اوایل بهمن ماه سال گذشته پرونده ای با موضوع کلاهبرداری به شیوه فروش خودرو از دادسرای ناحیه ۱۸ تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان کرد: بررسی های پرونده ها حاکی از این بود، فردی به نام ” محسن ” ۴۰ ساله با همکاری ۵ تن از همدستانش با جلب اعتماد مال باختگان در محدوده یافت آباد به بهانه فروش خودرو، مبالغی را کلاهبرداری کرده و گریخته اند.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص شیوه و شگرد متهمان گفت: اعضای این باند به سرکردگی محسن با برقراری ارتباط با شهروندان و ادعای فروش خودروهای ارزان قیمت و توانایی ثبت نام در شرکت های خودروسازی و به دست آوردن سود خوبی در این معاملات، شاکیان را به سرمایه گذاری ترغیب می کردند.

وی با اشاره به اینکه کلاهبرداران بدوا با خرید چند دستگاه خودرو در بازار آزاد و تحویل آن به خریداران، اعتماد شاکیان را جلب و در ادامه آنان را به خرید بیشتر خودرو و معرفی سایر افراد ترغیب می کردند، عنوان کرد: در بررسی پرونده ها مشاهده شد تعدادی از مال باختگان حتی ۳۰ دستگاه خودرو از کلاهبرداران خریدکرده اند.

????????????????????????????????????

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه گفت: همچنین در برخی از پرونده ها مشاهده شده است که شاکیان خودرو دست دوم خود را به ازای دریافت خودرو نو، تحویل کلاهبرداران داده اند که نه توانسته اند خودروی خودشان را تحویل بگیرند و نه اینکه متهمان خودروی نو به آنها تحویل داده اند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در رصد های اطلاعاتی ، مخفیگاه سرکرده باند در یکی از شهرهای غربی کشور شناسایی و تیمی از کارآگاهان با هماهنگی های قضائی به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند وی را در چهاردهم تیرماه در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دهند.

سردار لطفی با بیان اینکه متهم به جرم ارتکابی به همراه ۵ تن از هدستانش اعتراف کرد، گفت: پول های به دست آمده را بین خودمان تقسیم می کردیم و ملک و خودروهای گران قیمت خریده ایم و به خوشگذرانی می پرداخته ایم.

سردار لطفی در پایان به دستگیری سایر اعضای این باند اشاره و تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی مبالغ کلاهبرداری شده را ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند و هر ۶ متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار دارند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x