۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹

کشور «باربادوس» ملکه انگلیس را از حاکمیت این کشور برکنار می کند!

باربادوس (کشوری در کارائیب) ملکه انگلیس را به عنوان رئیس دولت خود برکنار می‌کند و تا سال آینده به یک جمهوری تبدیل خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Insider، باربادوس (کشوری در کارائیب) ملکه انگلیس را به عنوان رئیس دولت خود برکنار می‌کند و تا سال آینده به یک جمهوری تبدیل خواهد شد.

وقتی سال آینده این کشور به جمهوری تبدیل شود، ملکه به عنوان رئیس دولت باربادوس برکنار خواهد شد.

فرماندار کل جزیره کارائیب دام ساندرا میسون، سخنرانی نخست وزیر میا موتلی را خواند که برنامه این کشور را برای جایگزینی پادشاه انگلیس با یک رئیس دولت باربادی ارائه داد.

به گزارش گاردین، وی گفت: زمان آن فرا رسیده است که گذشته استعماری خود را به طور کامل پشت سر بگذاریم.

باربادوس برنامه خود را برای برکناری ملکه الیزابت دوم به عنوان رئیس دولت و تبدیل شدن به یک جمهوری تا نوامبر ۲۰۲۱ اعلام کرده است.

این جزیره کارائیب گفت که می‌خواهد یک رئیس دولت باربادی را جایگزین ملکه کند، که از زمان استقلال این کشور از انگلیس و تبدیل شدن به قلمرو مشترک المنافع در نوامبر ۱۹۶۶ به عنوان یک پادشاه نهادی خدمت کرده است.

باربادوس رئیس باربادی می‌خواهد، نه ملکه انگلیس را!

وی گفت: باربادی‌ها رئیس دولت باربادی می‌خواهند.

باربادوس و ملکه انگلیس

این بیانه نهایی برای نشان دادن اعتماد به نفس در مورد ای‌نکه چه کسی هستیم و چه توانایی‌های برای دستیابی به آن را داریم، است.

از این رو، باربادوس گام منطقی بعدی را در جهت حاکمیت کامل برداشته و تا زمانی که ۵۵ سالگرد استقلال خود را جشن بگیریم، به یک جمهوری تبدیل خواهد شد.

اگر برنامه‌ها درست پیش برود، باربادوس به جمهوری ترینیداد و توباگو، دومنیکا و گویان می‌پیوندد.

جامائیکا همچنین پیش از این گفته بود که دولت قصد دارد جمهوری شود.

به گزارش گاردین، پورتیا سیمپسون میلر، نخست وزیر سابق جامائیکا، در سال ۲۰۱۲ گفت: من ملکه را دوست دارم. او یک خانم زیبا است. ما من فکر می‌کنم زمان آن (استقلال) فرا رسیده است.

اعلیحضرت در حال حاضر علاوه بر انگلیس بر ۱۵ قلمرو مشترک المنافع حاکم است. وی همچنین به عنوان رئیس مشترک المنافع، یک گروه داوطلبانه از ۵۴ کشور مستقل، فعالیت می‌کند.

کاخ باکینگهام بلافاصله به درخواست Insider برای نظر درباره این مقاله پاسخ نداد.

 

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x