۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

کشورهای منطقه مخالف حضور رژیم صهیونیستی هستند

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ملت های منطقه مخالف ورود اشغالگران به منطقه هستند و این رژیم نامشروع به اهدافی که تعیین کرده نخواهد رسید.

عباس مقتدایی خوراسگانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره امنیت مرزهای کشور اظهار کرد:  جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل و دارای مرزهای پهناور است و ما با ۱۵ کشور دنیا همسایه هستیم و مرزهای ما همواره از سوی ایران مرزهای دوستی، محبت و آرامش بوده است.

وی ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تا این موضوع اساسی و راهبردی ارتباط قوی با همسایگان و ایجاد امنیت در منطقه را با جدیت دنبال کنیم، نظام سلطه تلاش می‌کند تا جمهوری اسلامی ایران را وارد فضای ناامنی کند چیزی که تاکنون علی‌رغم تمام توطئه هایی که اتفاق افتاده، موفق نشده است.

وی تصریح کرد: ما متکی به توانمندی‌های داخلی هستیم و توان نظامی ما دفاعی و بازدارنده است، متکی بر دانش بومی و تخصصی و نیروی انسانی است که در طول سالهای گذشته از تجربه و دانش کافی برخوردار شده است.

مقتدایی اضافه کرد: به راحتی می‌توانیم هر تهدیدی را از کشور دور کنیم و حتی از تهدیدات و فرصت‌هایی برای پیشرفت ایجاد کنیم و بسازیم. بنابراین مرزهای ما از جانب جمهوری اسلامی ایران مرزهایی است که با جدیت و دقت حراست و حفاظت می شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ما هم در عرصه های آبی هم فضا و هوا و هم خط های مرزی زمینی دقت کافی و لازم و توان دفاعی بسیار پیشرفته ای را داریم بنابراین توصیه می کنیم کشورهای همسایه به نقش و جایگاه ایران در زمینه تولید صلح و امنیت و آرامش دقت کنند.

مقتدایی اضافه‌کرد: بیگانگان می‌آیند و می‌روند اما همسایگان در کنار ایران هستند و ما به اتفاق همسایگان باید در یک بازه زمانی درازمدت موضوعات را ببینیم و نباید دچار هیجانات مقطعی شویم.

وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی هر تلاشی که می‌کند عکس آن را نتیجه خواهد گرفت و ملت های منطقه مخالف ورود اشغالگران به منطقه هستند و این رژیم نامشروع به اهدافی که تعیین کرده نخواهد رسید و این جمهوری اسلامی است که تعیین می‌کند چگونه باید صلح و آرامش و امنیت را در منطقه تامین کرد.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments