۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳

کشف قریب به ۳ تن مواد افیونی در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از انهدام یک باند حرفه ای قاچاق وکشف قریب به 3 تن مواد مخدر در عملیات مسلحانه پلیس استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری پلیس،  سردار “احمد طاهری” افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های “زاهدان ، ایرانشهر و خاش” با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، اعضای یک باند سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال ۲ محموله بزرگ مواد مخدر را به داخل کشور داشتند، شناسایی کردند.

وی تصریح کرد: شب گذشته ماموران یگان امداد شهرستان زاهدان در قالب چند تیم عملیاتی با انجام یک سری اقدامات تخصصی، یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که قصد انتقال و جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر از طریق ارتفاعات و مناطق صعب العبور این شهرستان داشتند، شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: در ادامه این عملیات ماموران پس از شناسایی مخفیگاه قاچاقچیان در “منطقه کورین” با عکس العمل سریع سوداگران مرگ را در محاصره قرار داده و ضمن دستگیری ۲ نفر از مخفیگاه آنان یک تن و ۲۴۴ کیلوگرم مواد مخدر شامل ۶۷۶ کیلو تریاک و ۵۶۸ کیلو گرم حشیش به همراه یک قبضه سلاح گرم کشف کردند .

سردار طاهری خاطرنشان کرد: شب گذشته نیز مأموران انتظامی شهرستان های” ایرانشهرو خاش” نیز در عملیاتی مشترک با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک تیم دیگر از اعضای این باند قاچاق مواد افیونی را که به وسیله ۲ دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ و یک دستگاه سمند در یکی از محورهای مواصلاتی این شهرستان ها در حال انتقال مقادیر قابل توجهی مواد مخدر بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: سوداگران مرگ با ورود به منطقه کمین به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و پس از یک ساعت درگیری شدید، با رها کردن خودروها و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در این عملیات ۲ سوداگر مرگ دستگیر شد، خاطر نشان کرد: در این درگیری، مأموران انتظامی در بازرسی از خودروهای توقیفی و مخفیگاه آنان یک تن و ۶۶۵ کیلو و ۴۱۰ گرم مواد افیونی از نوع تریاک کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه در نتیجه انهدام هر ۲ تیم این باند سازمان یافته، در مجموع ۲ تن و ۹۰۹ کیلو و ۴۱۰گرم انواع مواد مخدر کشف شد، گفت: پلیس استان با تمام توان و امکانات قاطعانه در راه مقابله با قاچاق مواد خانمان سوز مخدر ایستاده وتا پای جان مقابله و اجازه نخواهد داد مجرمان و قاچاقچیان به خاطر منافع خود امنیت جسمی و روانی جامعه را بر هم زنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x