۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲

کشف داروی جدید پارکینسون برای مقابله با حرکات غیرارادی

یکی از مشکلات جدی بیماران مبتلا به پارکینسون رنج بردن از حرکات غیرارادی بدن است که یک داروی تجربی جدید می تواند این مشکل را تا حد زیادی برطرف کند.

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت)، حرکات غیرعادی بدن مبتلایان به پارکینسون انجام امور روزمره توسط آنها را بسیار دشوار می کند. اما یک داروی آزمایشی توانسته این مشکل را در میمون های مبتلا به پارکینسون کمتر کند.

داروی یادشده به علت نتایج امیدوارکننده بر روی میمون ها، قرار است در آینده نزدیک بر روی انسان ها نیز آزمایش شود. لرزش اعضای بدن بعد از ابتلا به پارکینسون در اصل نتیجه جانبی مصرف دارویی به نام لوودوپا است که برای درمان بیماری یادشده تجویز می شود.

لوودوپا بر روی مغز انسان اثرات نامطلوبی دارد و اگر چه جلوی کاهش سلولهای دوپامین مغز را می گیرد، اما به مرور زمان و با گذشت پنج سال باعث اختلال حرکتی و لرزش دست ها، پاها و غیره میشود. محققان آمریکایی و انگلیسی با همکاری یکدیگر دارویی به نام NLX-۱۱۲ تولید کرده اند که عملکرد سیستم سروتونین مغز را بهتر کرده و در نهایت از لرزش های بدن می کاهد.

با تکمیل این دارو می توان امیدوار بود افراد مبتلا به پارکینسون برای خوردن، نوشتن، راه رفتن و غیره دیگر با مشکلات جدی مبتلا نشوند.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of