۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

کشف بیش از ۳۰ تن موادمخدر در کشور در نیمه نخست دی ماه

معاون مقابله با عرضه و امور بين‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از 30 تن موادمخدر در کشور در نیمه نخست دی ماه خبر داد و گفت: 86 درصد کشفیات تریاک بوده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر، ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این دو هفته، ۳۰۶۸۷ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۴۴۵۱۸کیلوگرم) حدود ۳۱ درصد کاهش  دارد.

وی افزود: ۲۶۳۳۱ کیلوگرم از مجموع کشفیات، مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است که ۸۶ درصد کشفیات را به خود اختصاص می‌دهد.

معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: همچنین از این میزان، ۲۷۳۹ کیلوگرم حشیش، ۴۳۸ کیلوگرم شیشه، ۴۳۷ کیلوگرم مرفین، ۳۵۴ کیلوگرم هروئین، ۲۰۲ کیلوگرم گراس و ۱۸۶ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار داشت: در دو هفته اخیر مجموعاً ۱۱۹۳۶ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۷۸۶۵ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۳۹۰۸ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. در میان دستگیرشدگان این دو هفته نیز ۱۶۳ نفر از اتباع بیگانه بودند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۳ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور می‌باشد،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۶۶۰۴ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۲ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۵۲۴۶ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۴۵۰۹ کیلوگرم، هرمزگان با ۲۵۸۶ کیلوگرم و خراسان رضوی با ۲۲۰۴ کیلوگرم و فارس با ۱۲۵۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۲ درصد است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۷۲۸ دستگاه خودرو و ۱۳ قبضه سلاح توقیف شد و همچنین ۶۴ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۳۱ درصد انتظامی بوده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x