۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

کشف بیش از ۲۴ تن موادمخدر در کشور در هفته دوم تیرماه

معاون مقابله با عرضه و امور بين‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از 24 تن موادمخدر در کشور در هفته دوم تیر ماه امسال خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر، ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این هفته ۲۴۸۱۹ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۴۴۲۳کیلوگرم) حدود ۷۲ درصد افزایش دارد.

وی افزود: ۲۲۴۰۷ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۹۰ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همچنین از این میزان، ۱۳۴۷ کیلوگرم حشیش، ۵۷۸ کیلوگرم مرفین، ۲۹۴ کیلوگرم هروئین، ۸۲ کیلوگرم شیشه، ۵۶ کیلوگرم گراس و ۵۵ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۶۳۹۱ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۳۹۶۴ نفر به اتهام قاچاق و توزیع موادمخدر و ۲۳۵۹ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. در میان دستگیرشدگان این هفته ۶۸ نفر نیز از اتباع بیگانه می‌باشند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۷ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور می‌باشد،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۶۰۵۷ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۴ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۴۵۰۶ کیلوگرم، تهران (غرب) با ۳۶۶۰ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۹۹۵ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۴۹۹ کیلوگرم و یزد  با ۱۴۰۶ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۶ درصد از کشفیات کشور است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۳۹۹ دستگاه خودرو و ۱۱ قبضه سلاح توقیف شد. ۷۴ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۶ درصد انتظامی بوده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x