۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳

کشف بیش از ۱۵۰ تُن کالای احتکاری در تربت‌جام

بیش از ۱۵۰ تن کالای اساسی احتکار شده شامل انواع روغن خوراکی و ماکارونی در یکی از انبار‌های تولیدی شهرک صنعتی تربت جام کشف شد.

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت(طبنا) از استان خراسان رضوی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تربت‌جام گفت: یکی از برکات و پیامد‌های شجره طیبه بسیج، اشراف اطلاعاتی در حوزه اقتصادی به خصوص احتکار مایحتاج ضروری مردم است و در این راستا با تلاش عوامل اطلاعاتی و نیرو‌های بسیج و هماهنگی مقام قضایی این مقدار کالا، کشف و ضبط شد.

سرهنگ ابوطالب جوان از دستگاه قضایی خواست با توجه به تحریم دشمنان و ایجاد مشکلات معیشتی برای مردم و شرایط حساس کرونایی، با محتکران کالای اساسی موردنیاز مردم، برخورد جدی و در صورت صلاحدید محموله کشف شده بین محرومین حاشیه شهر و روستا‌ها توزیع شود.

حمید علیزاده دادستان عمومی و انقلاب تربت‌جام هم با حضور در محل انبار مکشوفه گفت: طبق گزارش واصله از مجموعه اطلاعاتی ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان، افراد سودجو درصدد انتقال این محموله در قالب بسته‌بندی‌های مجاز به کشور افغانستان بودند که ناکام ماندند.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت تربت‌جام هم با بیان اینکه این کالا‌ها در سیستم جامع انبار‌ها ثبت‌نشده بود و به ظن قاچاق ضبط و توقیف شد افزود: با بررسی اولیه و طبق اظهارات متصدی ، احتکار این حجم از انواع روغن‌های مایع و جامد در این انبار تولیدی به عنوان کالای قاچاق محرز شد.

علی توکلی راد افزود: متأسفانه در این انبار روغن‌ها انتقال داده‌ شده که قصد عرضه به بازار فروش را داشتند از حالت اولیه مانند شل و فله‌ای خارج و در قالب کارتن خیار شور بسته‌بندی‌شده بودند که در این رابطه پرونده‌ای تشکیل و به دستگاه مربوطه ارجاع شد منبع:خبرگزاری ایلنا

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments