۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

کشف۵۰ درصد موبایل‌های سرقتی

رئیس پلیس پایتخت از کشف ۵۰ درصد موبایل‌های سرقتی در پایتخت خبر داد و گفت: گوشی‌های گران قیمت بعد از سرقت به خارج از کشور برده می‌شوند و تا کنون چند باند سرقت را در این زمینه دستگیر کردیم.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سردار حسین رحیمی‌ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چند درصد از موبایل‌های سرقتی اعلام شده به پلیس پایتخت کشف و تحویل صاحبانش داده می‌شود، اظهار کرد: اگر بخواهیم در بدبینانه ترین حالت به این موضوع نگاه کنیم باید بگویم که حدود ۵۰ درصد موبایل‌های سرقتی کشف می‌شوند و اکثراً تحویل صاحبانشان داده می‌شود البته این عدد بیشتر از ۵۰ درصد است ولی من حداقلی‌ها را گفتم.

وی افزود: البته این را هم بگویم که گوشی‌های گران قیمت بعد از سرقت فوراً به خارج از کشور برده می‌شوند و تا کنون چند باند سرقت را در این زمینه دستگیر کردیم که موبایل‌های گران قیمت را بلافاصله بعد از سرقت به افغانستان منتقل می‌کردند.

به گفته رئیس پلیس پایتخت برخی دیگر از گوشی‌هایی که از سارقان کشف می‌شود به صورت اوراقی است و قابل شناسایی نیست و یا اینکه قطعات موبایل مانند ال سی دی از گوشی جدا شده است.

سردار رحیمی‌در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از افراد می‌گویند بعد از سرقت موبایلشان هنگامی‌که با ۱۱۰ تماس می‌گیریم آنها کار را به کلانتری‌ها واگذار می‌کنند و اقدام به ردزنی در لحظه برای تلفن همراهی که روشن است نمی‌کنند، آیا این روال کار است یا راه دیگری برای پیگیری لحظه‌ای موبایل به سرقت رفته وجود دارد، گفت: گوشی استثنا است و بلافاصله باید کار برای ردزنی آن شروع شود، اگر روند کار ۱۱۰ به این صورت است که به فرد اعلام می‌کنند در وهله اول به کلانتری مراجعه و پرونده تشکیل دهد، این روند اشتباه است و قطعاً من بعد از بررسی‌های لازم دستور اصلاح روند را می‌دهم.

چندی پیش سردار کیوان ظهیری در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه افرادی که گوشی موبایل شان به سرقت می‌رود، ادعا می‌کنند که پلیس هیچ گونه ردزنی برای گوشی سرقتی آنها که روشن هم هست، انجام نمی‌دهد. آیا این ادعا را تأیید می‌کنید یا خیر، گفت: ردزنی جز وظایف پلیس پیشگیری نیست اما به دلیل اینکه خدمت به مردم از وظایف ماست، سیستم ردزنی را در پلیس پیشگیری پایتخت راه اندازی کردیم.

وی افزود: هنگامی‌که گوشی موبایل شما به سرقت می‌رود، بلافاصله به نزدیک‌ترین کلانتری مراجعه کنید، تشکیل پرونده دهید و از کلانتری بخواهید که به پلیس پیشگیری برای ردزنی اعلام کند. اگر گوشی موبایل روشن باشد، عملیات ردزنی شروع می‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments