۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱

کشتی نیروی دریایی استرالیا بمب منفجر نشده ۴۵ کیلیویی را به دریا می‌کشد!

غواصان نیروی دریایی استرالیا یک بمب منفجر نشده 45 کیلوگرمی (100 پوندی) را از یک صخره در سواحل جنوب شرقی برداشتند و یک کشتی آن را به آب‌های عمیق تری کشاند زیرا خطر قابل توجهی برای عموم مردم بود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، غواصان نیروی دریایی استرالیا یک بمب منفجر نشده ۴۵ کیلوگرمی (۱۰۰ پوندی) را از یک صخره در سواحل جنوب شرقی برداشتند و یک کشتی آن را به آب‌های عمیق تری کشاند زیرا خطر قابل توجهی برای عموم مردم بود.

این بمب توسط یک ماهیگیر در الیزابت ریف در نزدیکی جزیره لرد هوو، در حدود ۵۵۰ کیلومتری (۳۴۰ مایل) ایالت نیو ساوت ولز پیدا شد. او از کشف خود عکاسی کرد و آن را به مقامات گزارش داد.

غواصان سوار HMAS Adelaide مواد منفجره متروک شده را با دقت شناور کرده و آن را به سطح دریا منتقل کردند و آن را به بیرون از دریا کشیدند و در آب‌های عمیق ۵۵۰ متری (۱۸۰۰ فوت) انداختند.

این عمق آب برای قرار گرفتن بمب در استرالیا بسیار امن است!

جان پریچارد افسر ارشد پارک‌های دریایی گفت این عمق واقعاً بی‌خطر است. قرار نیست که هرگز به پشت صخره برود. هیچ ماهیگیری یا صید از دریای عمیق در آن‌جا مجاز نیست. این فقط یک منطقه ماهیگیری تفریحی است. احتمال بازگشت آن UXO (دستور منفجر نشده) به سطح زمین بسیار ناچیز است.

بمب منفجر نشده در استرالیا

سخنگوی وزیر محیط زیست سوسن لی گفت که منشا بمب مشخص نیست و غواصان به دلیل خراب شدن آن نمی‌توانند سن آن را تخمین بزنند.

بمب‌هایی به همین اندازه تا مدت‌ها قبل از جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار می‌گرفتند، که گاهی اوقات از هواپیما به سمت زیر دریایی‌ها پرتاب می‌شدند. در طول جنگ جهانی دوم نیز در سواحل شرقی استرالیا بمب گذاری شد.

لی گفت که ماهیگیران و غواصان نیروی دریایی به طور بالقوه جان بسیاری از مردم و یکی از مهم‌ترین صخره‌های استرالیا را نجات داده‌اند.

لی روز یکشنبه در بیانیه‌ای گفت: این دستگاه توسط نیروی دریایی به عنوان بمب زنده یا قابل انفجار در نظر گرفته شد و عواقب آن می‌توانست بسیار خطرناک باشد. خوشبختانه اکوسیستم گرانبهای صخره ایمن است و از همه مهم‌تر بازدیدکنندگان آینده نیز ایمن خواهند بود.

صخره الیزابت ریف حدود ۱۶۰ کیلومتر (۱۰۰ مایل) در شمال جزیره لرد هاو در فهرست میراث جهانی قرار دارد. همراه با صخره میدلتون نزدیک، پریچارد گفت که این جنوبی ترین سکوی صخره‌های مرجانی در جهان است.

پریچارد گفت: ۱۲۵ مرجان و بیش از ۳۰۰ گونه ماهی در آنجا شناسایی شده است. این یک محیط کاملا منحصر به فرد است و به دلیل دور بودن از هر کجا، نسبتاً دست نخورده است.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments