۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

کسی که در رای‌گیری مجمع دوم شده، حتما نباید در لیست نهایی هم نفر دوم باشد

فعال اصولگرا گفت: چه کسی این استدلال را آورده که چون برخی در مجمع نفر دوم شدند، در لیست نهایی هم باید نفر دوم باشند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مهدی چمران با اشاره به برخی انتقادات نسبت به ساز و کار شورای ائتلاف، گفت: به طور طبیعی هر کسی که نامش در لیست گنجانده نشده از نحوه انتخاب‌ها دلخور است.

او ادامه داد:  اما قطعا زمانی که نود نفر می‌خواهند به  ۳۰ نفر تقلیل پیدا کنند، بطور طبیعی ۶۰ نفر از اینها در لیست جای نخواهند گرفت و این افراد هم  حتی اگر انصراف دهند هرگز از عمق وجودشان راضی نبوده و قاعدتا ناراحت هستند، اما این شهامت را دارند که براساس آن صحبت و قول ابتدایی انصراف خود را اعلام کنند.

چمران افزود: برخی افراد هستند که را‌ی بالا و  اقبال مردمی خوبی هم دارند، ولی در هرحال در لیست جای نداشته اند، زیرا اساسا تعداد افراد محدود بوده  و همه نمی‌توانند در لیست جای بگیرند، برای مثال اگر ۴ نفر خانم در این لیست حضور دارند به این معنا نیست که واقعا ۴ نفر صلاحیت حضور داشته و یا اگر ۱۲ نفر جوان در این لیست حضور داشته فقط ۱۲ نفر وجود داشته باشد یا اگر ۸ نفر چهره باتجربه آمدند واقعا اینگونه نیست که این‌ها صلاحیت داشته باشند.

عضو شورای ائتلاف گفت:کاری هم جز این نمی‌شد کرد زیرا وقتی که یک تعدادی گزینش می‌شوند طبیعتا یک تعدادی بیرون می‌مانند، حال آن فردی هم که بیرون می‌ماند معتقد است که بهترین است. علاوه بر این قرار بود که با توجه به بیانیه گام دوم و اهمیتی که برای جوانان قائل است جوانان کارآزموده و با تحصیلات بالا به خصوص در رشته اقتصاد را در میدان وارد کنیم.

فعال اصولگرا تشریح کرد:  برای مثال یک جوان ۴۰ ساله یا سی و خورده‌ای ساله را قاعدتا یک جمعیت چند ده میلیونی تهران نمی‌شناسد، اما ممکن است آقایی که قبلا مسئولیت داشته را بسیاری شناخته و  مشهور باشد، ولی قرار بر این بوده که لیست رنگ عوض کند، زیرا اگر مدام چهره‌های قدیمی بخواهند به عرصه رقابت بیایند جایی برای انتخاب نیرو‌های جوان نیست. بله یک تصمیمی گرفته شد مبنی بر اینکه تنها ۸ نفر از چهره‌های قدیمی در این لیست گنجانده شوند که این هم براساس نظر سنجی عمومی بوده و قرار شد که بقیه هم نیرو‌های جدید، توانمند ، کار آزموده و ترجیحا جوان باشند.

او با اشاره به سهیم بودن مردم در این انتخاب‌ها، گفت:  علاوه بر این از مردم هم دعوت شده و آنها را‌ی دادند وهمان مردم  ۱۰ نفر از چهره‌ها وشخصیت‌های بارز را انتخاب کردند که آنها  بتوانند تصمیم بگیرند.

چمران ادامه داد: البته من نمی خواهم اسم ببرم، اما طبیعی است که مردم افرادی که سه دوره نماینده یا وزیر بوده را می‌شناسند، اما وقتی می‌خواهیم به نیروی جوان بها بدهیم طبیعی است که برخی از این افراد کنار گذاشته شوند البته همانطور که گفتم هر جوانی هم مد نظر ما نبوده بلکه جوانانی مد نظر ما هستند که کارآزموده و توانمند بودند.

رئیس سابق شورای شهر تهران بیان کرد: مجمع، نود نفر را از بین ۱۵۹ نفر انتخاب کرده است و اگر قرار بود به همین ترتیب اول و دومی آنها را در لیست قرار دهد که دیگر انتخاب معنی نداشته و میگفتند که از همان ابتدا به ترتیب سی نفر انتخاب شوند.

فعال اصولگرا خاطر نشان کرد: همین مجمع ده نفر را برگزیده که کاندیدا هم نبودند و قرار شد که بنشینند و بین این جوان‌ها افرادی را انتخاب کنند بله معلوم است که جوانها رای کمتری آوردند زیرامردم کمتر آنها را می‌شناسند؛بنابراین قرار نبود که افراد براساس رتبه در لیست گنجانده شوند زیرا در اینصورت بقیه مغفول می‌ماندند.

او خاطر نشان کرد: علاوه براین جوانی که تازه به میدان آمده ، عضو هیات علمی است ،چهار کار اجرایی انجام داده و چند سال است که دارد کار می‌کند و بسیاری از مردم او را نمی‌شناسند، بلکه صرفا عده‌ای از خواص او را می‌شناسند  او هم باید بیاید، در معرض را‌ی قرار بگیرد و خود را نشان دهد تا مجلس پوست بیاندازد و اینکه از اول انقلاب هی باید عده‌ای تکرار شوند دیگر جا برای جوان‌ها نمی‌ماند.

چمران خطاب به برخی از افرادی که گله مندند،گفت:  باید از این افراد پرسید که چه کسی این استدلال را برای آنها آورده که چون در آن مجمع نفر دوم شدند در لیست نهایی هم باید نفر دوم شوند؟ خیر اصلا چنین قرار و برنامه‌ای در کار نبوده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x