۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲

کرونا قربانی ۱۵۰۰ بیمارآمریکایی در یک روز!

شمار قربانیان کرونا در آمریکا با فوت 1500 نفر دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 153 هزار و 888 تن رسید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،براساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۰۰ تن دیگر از بیماران کرونایی در آمریکا جان باخته و مجموع قربانیان کووید-۱۹ در این کشور به ۱۵۳ هزار و ۸۸۸ نفر رسیده است.

همچنین ۶۹ هزار و ۹۹۵ نفر نیز در این بازه زمانی به کووید-۱۹ مبتلا شده و تعداد کل بیماران کرونایی در آمریکا به ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۱۲۵ نفر افزایش یافته است.

آمریکا با این آمار در صدر فهرست کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان قرار دارد.

از سوی دیگر، تاکنون بیش از ۵۶ میلیون و ۶۸۹ هزار فرد مشکوک به کرونا در آمریکا مورد آزمایش قرار گرفته وبیش از ۲ میلیون و ۲۴۶ هزار بیمار نیز بهبود یافته‌اند.

ایالت کالیفرنیا دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا به شمار می‌رود. تاکنون در این ایالت نزدیک با بیش از ۴۸۷ هزار مورد ابتلا به این ویروس ثبت شده است.

همچنین ایالت فلوریدا با ۴۵۱ هزار و ۴۲۳ مورد و ایالت نیویورک نیز با بیش از ۴۴۲ هزار بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند.

در همین حال برزیل با ۲ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۵۱۸ مورد ابتلا به کرونا در رده دوم و هند نیز با یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۲۹۷ مورد در رده سوم قرار دارند.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments