۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷

کرونا در کشورهای اوراسیا جولان می‌دهد

شمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در اوکراین، گرجستان، قزاقستان و ازبکستان همچنان رو به افزایش است.

به گزارش گروه  بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،ماکسیم استپانوف، وزیر بهداشت اوکراین امروز یکشنبه ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰ طی گزارشی اعلام کرد: مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور با مشاهده ۱۰ هزار و ۶۸۱ مورد جدید طی یک روز گذشته به ۵۳۵ هزار و ۸۵۷ نفر رسیده است. بر این اساس، بیشترین رقم ابتلای روزانه از ابتدای شیوع اپیدمی به ثبت رسیده است.

از سوی دیگر طی این بازه زمانی بیش از ۴۴ هزار تست کرونا انجام گرفته و شمار قربانیان این بیماری با فوت ۹۵ بیمار دیگر به ۹ هزار و ۶۰۳ نفر افزایش یافت.

همچنین آمار بهبودیافتگان کرونا در این کشور نیز با اتمام روند درمان ۲ هزار و ۶۳۳ بیمار دیگر به ۲۴۱ هزار و ۴۴۴ نفر رسید.

-گرجستان

دفتر نخست‌وزیری گرجستان طی بیانیه‌ای از ابتلای ۳ هزار و ۲۰ نفر دیگر به کرونا طی شبانه‌روز گذشته در این کشور خبر داد. بنابراین تعداد کل بیماران کرونایی در این کشور به ۷۹ هزار ۷۱۹ نفر افزایش یافته و آمار مرگ‌ومیر نیز با فوت ۳۴ بیمار دیگر به ۷۰۳ تن رسید.

همچنین ۳ هزار و ۳۸۷ تن دیگر از مبتلایان به کرونا در گرجستان سلامتی خود را بازیافتند و مجموع بهبودیافتگان به ۶۲ هزار و ۶۱ نفر رسید.

– ازبکستان

وزارت بهداشت ازبکستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که با شناسایی ۱۲۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی یک روز گذشته، شمار مبتلایان در این کشور به ۷۰ هزار و ۳۸ نفر افزایش یافت.

براساس این بیانیه، شمار بهبود یافتگان کرونا در ازبکستان با ترخیص ۲۲۳ نفر به ۶۷ هزار و ۳۱۵ نفر و آمار قربانیان نیز با فوت یک نفر به ۵۹۷ نفر رسیده است. همچنین روند درمان ۲۱۲۶ نفر از بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها ادامه دارد.

-قزاقستان

براساس جدیدترین داده‌های وزارت بهداشت قزاقستان، در ۲۴ ساعت گذشته ۶۳۰ تن دیگر در این کشور به کرونا مبتلا شده و مجموع مبتلایان به بیش از ۱۲۰ هزار نفر رسیده است.

طی یک روز گذشته ۳۶۸ بیمار کرونایی بهبود یافته و ۷ بیمار دیگر نیز جان باختند. بدین ترتیب تعداد بهبودیافتگان به ۱۰۹ هزار و ۶۴۳ نفر و شمار قربانیان نیز به ۱۹۳۸ نفر رسید. روند درمان ۸ هزار و ۸۸۲ تن از بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها ادامه دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x