۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳

کرونا در آمریکای لاتین روزانه صدها قربانی می‌گیرد

شمار قربانیان کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله آرژانتین، برزیل٬ مکزیک٬ کلمبیا و پرو همچنان رو به افزایش است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،وزارت بهداشت برزیل امروز طی گزارشی اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با مرگ ۲۳۱ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۵۷ هزار و ۱۳۴ نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان به کرونا نیز با شناسایی ۱۳ هزار و ۴۹۳ مورد جدید طی این مدت به ۵ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۱۲۸ نفر افزایش یافت.

شمار بهبودیافتگان کرونا نیز در برزیل به ۴ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۹۱۵ نفر رسیده است. ایالت سائو پائولوی برزیل با یک میلیون و ۹۱ هزار و ۹۸۰ مورد ابتلا و ۳۸ هزار و ۷۴۷ مورد فوتی بیشترین آسیب را از کووید-۱۹ در میان ایالات این کشور دیده است.

ـ آرژانتین

وزارت بهداشت آرژانتین در آخرین گزارش خود اعلام کرد: ۲۸۴ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان به ۲۸ هزار و ۸۹۶ نفر رسید.

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ با شناسایی ۹ هزار و ۲۵۳ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به یک میلیون و ۹۰ هزار و ۵۸۹ نفر افزایش یافت.

آرژانتین به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه هفتم جهان قرار دارد. همچنین شمار بهبود یافتگان در آرژانتین ۸۹۴ هزار و ۸۱۹ نفر اعلام شده است.

– مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک نیز از فوت ۱۸۱ نفر دیگر طی یک روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد. مجموع کل قربانیان کرونا در این کشور به ۸۸ هزار و ۹۲۴ نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به کرونا با شناسایی ۴ هزار و ۳۶۰ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۸۹۱ هزار و ۱۶۰ نفر افزایش یافت. همچنین ۶۵۰ هزار و ۳۵۵ بیمار نیز بهبود یافتند.

مکزیک با بیش از ۱۲۶ میلیون جمعیت نهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌رود. اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک ۲۸ فوریه و اولین مورد فوتی نیز ۱۹ مارس به ثبت رسید.

– کلمبیا

وزارت بهداشت کلمبیا اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کووید-۱۹ طی یک روز گذشته با مرگ ۱۵۴ نفر دیگر به مرز ۳۰ هزار و ۱۵۴ تن رسید.

شمار مبتلایان به کرونا نیز با شناسایی ۸ هزار و ۱۷۴ مورد جدید در یک روز گذشته به یک میلیون و ۱۵ هزار و ۸۸۵ نفر افزایش یافت. شمار بهبود یافتگان هم به ۹۱۵ هزار و ۴۵۱ تن رسیده است.

نخستین مورد ابتلا به کرونا در کلمبیا ۶ مارس شناسایی و اولین مورد مرگ نیز ۲۲ مارس ثبت شد. کلمبیا به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه هشتم جهان قرار دارد.

– پرو

به گزارش وزارت بهداشت پرو، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با فوت ۵۴ تن دیگر طی شبانه‌روز گذشته، به ۳۴ هزار و ۱۴۹ نفر افزایش یافته است.

با شناسایی ۹۰۸ مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا نیز در این کشور به ۸۸۸ هزار و ۷۱۵ تن رسید. این وزارت‌خانه شمار بهبودیافتگان را ۸۰۷ هزار و ۶۳۶ نفر اعلام کرد.

اولین مورد ابتلا به کرونا در پرو ۶ مارس شناسایی شد و اولین مرگ ناشی از این بیماری نیز در ۲۰ مارس ثبت شد. پرو به لحاظ شمار قربانیان کرونا در جایگاه دهم جهان قرار دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x