۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

کروناویروس باعث افزایش مرگ‌ومیر ناشی از سرطان می‌شود

مطالعه‌ای نشان می دهد که اپیدمی کروناویروس می تواند منجر به 18000 مرگ و میر ناشی از سرطان در یک سال شود.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از skynews، این گزارش حاکی از ۶۰٪ کاهش حضور در شیمی درمانی و افت ۷۶٪ متوسط در مراجعه به پزشکان برای تشخیص زودرس سرطان بعد از همه‌گیری کروناویروس است.

تحقیقات جدید نشان می دهد تقریباً ۱۸۰۰۰ نفر دیگر ممکن است در طول سال آینده در انگلیس به دلیل تاثیر COVID-19 در اثر سرطان بمیرند.

سرطان به دلیل گسترش کروناویروس متوقف نشده است!

پروفسور پیتر جانسون، مدیر کلینیک سرطان NHS، اظهار داشت که درمان سرطان به دلیل کروناویروس متوقف نشده است و به افراد مبتلا به علائم سرطانی توصیه کرد که از جستجوی کمک پزشکی غافل نشوند. این مطالعه از دانشگاه کالج لندن (UCL) و DATA-CAN، مرکز تحقیقات داده سلامت در مورد سرطان، داده های هفتگی بیمارستان برای مراجعه و حضور در شیمی درمانی در طول اپیدمی بررسی شده است. مشخص شد که اکثر بیماران مبتلا به سرطان یا مشکوک به سرطان به خدمات درمانی دسترسی ندارند.

همه‌گیری وضعیت را تغییر داده است

کروناویروس باعث افزایش مرگ‌ومیر ناشی از سرطان می‌شود!

با مقایسه داده های ۳.۵ میلیون بیمار، نویسندگان این گزارش تخمین می زنند که پیش از کووید-۱۹، حدود سی‌ویک‌هزار و سیصد‌وپنجاه‌وچهار (۳۱۳۵۴)بیمار مبتلا به سرطانِ تازه تشخیص داده شده طی یک سال در انگلیس می میرند. اما در نتیجه کروناویروس، آنها دریافتند که در بیمارانی تازه با سرطان تشخیص داده شده‌اند ممکن است حداقل شش‌هزار و دویست‌وهفتاد(۶۲۷۰) تلفات جانی اضافی وجود داشته باشد. هنگامی که همه افرادی که در حال حاضر با سرطان زندگی می کنند نیز شامل این مطالعه شوند، این تعداد به هفده‌هزار و نهصد‌وپانزده(۱۷۹۱۵)تلفات جانی اضافی می رسد.

مدیریت بیماران آسیب پذیرِ مبتلا به سرطان درمیان همه گیری آسان نیست، اما این نگرانی وجود دارد که اگر افراد به دنبال مراقبت های لازم نباشند، در آینده مشکلات بزرگتری به وجود آید.

اگر این روند ادامه داشته باشد، می تواند به معنای هزاران مرگ زودرس ناشی از سرطان باشد، در غیر این صورت می توان از آن جلوگیری کرد.

مترجم : معین حبیبی

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments