۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸

کره شمالی درباره افزایش تنش‌های دریایی به جنوب اخطار داد!

کره شمالی درباره تنش های دریایی در هنگام جستجوی مقتول کره جنوبی هشدار داد. با خبرگزاری سلامت همراه باشید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت بخ نقل از Yahoo، کره شمالی روز یکشنبه گفت در حال جستجوی جسد یک مقام کره جنوبی که توسط نیروهای خود کشته شده، است اما هشدار داد که عملیات دریایی کره جنوبی در منطقه تهدید به افزایش تنش است.

رهبر کره شمالی کیم جونگ اون روز جمعه به دلیل تیراندازی مرگبار مسئول شیلات کره جنوبی در آب‌های شمالی معذرت خواهی کرد.

سپس سئول از پیونگ یانگ خواست که در مورد این تیراندازی مرگبار بیش‌تر تحقیق کند و اظهار داشت که این می‌تواند یک تحقیق مشترک از طرف دو طرف باشد. ارتش جنوبی سربازان شمالی را به کشتن این مرد، فرو بردن بدن او در سوخت و آتش زدن آن در نزدیکی مرز دریا متهم کرده است.

کره شمالی در حال جست و جو برای پیدا شدن جسد است!

خبرگزاری دولتی کره شمالی KCNA روز یکشنبه گفت که مقامات این کشور در حال بررسی راه‌های تحویل جسد به جنوب در صورت پیدا شدن آن هستند.

کره شمالی

این گزارش آن را یک مورد وحشتناک که نباید اتفاق می‌افتاد خواند اما هشدار داد که عملیات دریایی کره جنوبی در نزدیکی محل حادثه به آب‌های شمالی عبور کرده است.

KCNA گفت: ما از طرف جنوبی می‌خواهیم که فوراً نفوذ به خط مرزبندی نظامی در دریای غربی را که می‌تواند منجر به تشدید تنش شود، متوقف کند.

سخنگوی وزارت دفاع ملی کره جنوبی در مورد اتهامات شمالی اظهار نظری نکرد.

خبرگزاری کره جنوبی، یونهاپ گفت: کره جنوبی ۳۹ کشتی از جمله ۱۶ کشتی نیروی دریایی و شش هواپیما را برای جستجو بسیج کرده است که علی رغم شکایت کره شمالی، روز یکشنبه نیز عملیات ادامه یافت.

شمال گفت خود در حال آغاز عملیات جستجوی خود برای بازیابی جسد بود.

در این گزارش بدون توضیحات بیشتر افزود: ما همچنین اقدامات امنیتی بیش‌تری را انجام دادیم تا اطمینان حاصل کنیم که در هر صورت واقعه‌ای که روابط اعتماد و احترام را بین شمال و جنوب از بین می‌برد، اتفاق نخواهد افتاد که مطابق با هدف رهبری معظم ما است.

 

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments