۰۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰

کاپیتان امید استقلال: من سرباز استقلال هستم

کاپیتان با استعداد امید استقلال، بی شک نقش پر رنگی در دومین قهرمانی پیاپی این تیم در لیگ امیدها داشت.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت رضا گردان، کاپیتان تیم امید استقلال، قهرمان لیگ امیدهای تهران، یکی از جوانانی است که قطعا آینده درخشانی انتظار او را می کشد..

رضا در تهران به دنیا آمده و تنها فرزند خانواده ای ۳ نفره است. کاپیتان ۱۷۹ سانتی متری تیم امید استقلال، ۲۰ سال سن دارد. پست اصلی او دفاع چپ است اما قابلیت بازی در وینگر چپ و راست را هم دارد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد گردان که علاقه خاصی به شماره ۸ و باشگاه رئال مادرید دارد، چپ پا بودن او است.

این جوان تهرانی که قدرت رهبری او در زمین مثال زدنی است، همچون دیگر عاشقان استقلال، رویای پوشیدن پیراهن مقدس آبی استقلال را در سر دارد که امیدواریم به زودی به آرزوی خود برسد.

خودتان را برای مخاطبین استقلال نیوز معرفی کنید..

با سلام خدمت هواداران بزرگ استقلال و تبریک عید نوروز خدمت همه، رضا گردان هستم متولد سیزدهم آذر سال ۱۳۷۹ در تهران و کاپیتان تیم امید استقلال، قهرمان لیگ امیدهای تهران.

در حال حاضر مشغول به تحصیل هستید؟

دیپلم برق دارم و در حال حاضر در رشته علوم ورزشی در حال تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی هستم.

چطور شد که هوادار استقلال شدید؟

پس از اینکه دیدم چه شخصیت ها و افراد بزرگی در استقلال بازی کرده و یا هوادار این تیم بودند و هستند و همچنین این باشگاه دارای چه ابهت و بزرگی خاصی است، تصمیم گرفتم استقلالی شوم. این را هم اضافه کنم که در خانواده ام، فقط من استقلالی هستم.

استقلالی شدن در خانواده ای که استقلالی نیست کار سختی به نظر می آید!

دقیقا درست است. این شرایط یک سری خوبی ها دارد و یک سری بدی ها، اما من بسیار خوشحالم که این انتخاب خوب و درست را انجام دادم.

درست است که در بحث ها و کل کل های فوتبالی در فامیل و خانواده تنها هستم اما در کل از اینکه استقلال را برای دوست داشتن انتخاب کردم به خودم افتخار می کنم.

از سابقه خود برایمان بگویید و از نحوه پیوستنتان به استقلال..

از نونهالان تا نوجوانان در باشگاه داماش بازی کردم. در رده جوانان در خدمت تیم های نفت تهران و ایرانمهر بودم و در رده امیدها هم از سال ۱۳۹۶ در خدمت تیم بزرگ استقلال هستم و یکی از بزرگترین افتخارات من این است که در این ۳ سال دو قهرمانی و یک نایب قهرمانی در رده امیدها با استقلال به دست آوردم.

از قهرمانی در لیگ امیدها و همچنین بازی حساس با سایپا برایمان بگویید..

امسال به دلیل شرایط کرونایی بازی ها به صورت تک بازی برگزار شد و این شرایط بازی ها حساس تر کرده بود. ما از ابتدا نیت قهرمانی و شاد کردن دل هوادارانمان را داشتیم و با هم متحد و همدل شده بودیم.

بازی با سایپا به خاطر باخت بد موقع مقابل بادران برای ما حساسیت بیشتری داشت، چون حتما باید برای قهرمانی مقابل تیم خوب سایپا به پیروزی می رسیدیم.

خدا را شکر با تدابیر فنی و صحبت های انگیزشی کادرفنی و با اتحاد و تلاش بازیکنان توانستیم سایپا را شکست داده و در پایاناین قهرمانی شیرین را جشن بگیریم.

نقش شما هم به عنوان کاپیتان تیم در این قهرمانی بسیار پر رنگ بود..

خب من سرباز استقلال هستم. بازیکنان زیادی افتخار پوشیدن لباس مقدس استقلال را داشتند و من هم یکی مثل تمامی این بازیکنان هستم. بسیار خوشحالم که توانستم در راه قهرمانی تیمم کمک کرده و مثمر ثمر باشم و با این قهرمانی به همراه بقیه هم تیمی هایم پاسخ اعتماد و زحمات کادر فنی را بدهیم.

گویا در این فصل در گلزنی و دادن پاس گل آمار فوق العاده ای داشتید؟

بله، خدا را شکر با تلاش هم تیمی هایم این فصل ۲ گل زدم و ۱۰ پاس گل دادم.

کار کردن زیر نظر آقایان حسن زاده و برهانی چطور بود؟

امسال تیم امید را آقای حسن زاده بستند و در ادامه فصل آقای برهانی جایگزین ایشان شدند. برای من افتخار بزرگی بود که زیر نظر آقایان رضا حسن زاده و آرش برهانی که هر دو از بزرگان باشگاه استقلال هستند کار کردم.

کادر فنی آقای حسن زاده و همچنین کادرفنی آقای برهانی زحمات زیادی برای ما کشیدند از هر نظر پشتیبان بازیکنان بودند.

تا چه زمانی می توانید برای رده امیدها بازی کنید و آیا پیشنهادی هم از دیگر تیم ها دارید؟

امسال آخرین فصلی بود که می توانستم در رده امیدها بازی کنم و به طبع سال آخر قراردادم با امید استقلال هم بود. اما ابتدای فصل و زمانی که آقای فکری سرمربی استقلال بودند قراردادی ۵ سال با تیم بزرگسالان استقلال منعقد کردم و تا زمانی که باشگاه به من نیاز داشته باشد در خدمت تیمم هستم.

گویا پیشنهادهایی هم دارید؟

بله، از چند تیم لیگ برتری و ۳ تیم از لیگ یک برای فصل آینده پیشنهاد همکاری دارم.

به عنوان کاپیتان امید استقلال، وضعیت آکادمی این باشگاه رو چطور ارزیابی می کنید؟

در این فصل وضعیت زمین تمرین، خوابگاه و باگاه بدنسازی به مراتب از فصول قبل بهتر بود و مهمتر از همه اینکه ما در ورزشگاه امام رضا تمرین می کردیم و محل تمرین ثابتی داشتیم.

در ابتدای فصل آقای مراغه چیان با نیت سر و سامان دادن به آکادمی آمدند و تا زمانی که مدیر آکادمی بودند، زحمات زیادی برای ما کشیدند.

همچنین آقای فریادشیران در زمان اندکی که در آکادمی حضور دارند، کمک شایانی به باشگاه کردند و تمام امکانات و تجهیزات را تا جایی که نیاز بود در اختیار تمام رده های سنی قرار دادند که جا دارد در اینجا از هر دو این عزیزان تشکر کنم.

 فرهاد مجیدی چند بازیکن امید را برای تیم بزرگسالان زیر نظر دارد..

آقای فرهاد مجیدی بازی های تیم ما را از نزدیک دیدند و خدا را شکر از بازی من و چند نفر دیگر از بازیکنان امید رضایت داشتند که قرار است در مورد حضور در تیم بزرگسالان در آینده ای نزدیک صحبت هایی با هم داشته باشیم.

ایشان اسطوره باشگاه هستند و هر تصمیمی بگیرند صد در صد به سود باشگاه و بازیکنان خواهد بود.

چه آینده ای را برای خود ترسیم کرده اید؟ 

هر ورزشکاری آرزوهای بزرگی برای خود دارد و دوست دارد در بهترین حالت حرفه ای خود باشد. امیدوارم این اتفاق برای من بیافتد و همیشه در بهترین فرم خود باشم.

چند سالی که در خدمت امید استقلال بودم تمام تلاشم را کردم که برای تیمم مفید و مثمر ثمر باشم و امیدوارم موفقیت هایی را که در رده امید بدست آوردم با تیم بزرگسالان استقلال هم تجربه کنم.

کدام بازیکن را به عنوان  الگوی فوتبالی در نظر گرفته اید؟

در بین فوتبالیست های ایرانی به سبک بازی داریوش شجاعیان علاقه زیادی دارم اما آلفونسو دیویس بازیکن بایرن مونیخ را به عنوان الگوی فوتبالی ام انتخاب کردم.

نوروز را چگونه سپری می کنید؟

به دلیل شرایط کرونایی بیشتر در خانه می مانم و تنها برای انجام تمرینات خصوصی و حفظ آمادگی بدنی برای شروع فصل آینده از خانه خارج شده و به محل تمرین و نزد مربیانم می روم.

حرف آخر و صحبت با هواداران..

از شما و همکارانتان که به فکر رده های پایه باشگاه هستید تشکر می کنم. همچنین از همه کسانی که در این راه به من کمک کردند به خصوص خانواده که زحمات زیادی برای من کشیدند تشکر می کنم. امیدوارم بتوانم جوابگوی محبت ها و زحمات تمامی مربیان و خانواده ام باشم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments