۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت در سراوان :

کاهش ۵ درصدی واکسیناسیون در بحران کرونا

رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت عنوان کرد: برای مناطق مرزی و حاشیه شهر که جمعیت های مهاجر پذیری را در درون خود جای داده اند بسته های اجرایی خاصی را طراحی کرده ایم.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، دکترسید محسن  زهرایی در سفر به سراوان ضمن تقدیر از خدمات همکاران بهداشت ودرمان در بحران کرونا گفت: از ابتدای بحران کرونا پوشش واکسیناسیون در سطح کشور تقریبا ۵ درصد کاهش پیدا کرده است که اگر دامنه این پوشش تقویت نگردد منجر به از دست دادن درصدی از دستاورد هایمان در حوزه واکسیناسیون خواهد شد.

وی اظهار داشت: اطلاع رسانی گسترده در سطح جامعه و بهره مندی از ابزارهایی مدیریتی و قابلیت های  سامانه سیب یکی از مهمترین راهکارهای پایش وضعیت واکسیناسیون است.

رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: همکاران ما باید دنبال جمعیت تحت پوشش جهت واکسینه نمودن باشند و در عین انجام واکسیناسیون حتما  فعالیت ها را در سامانه سیب نیز ثبت نمایند.

دکتر محمد قره بگلو، مدیر شبکه بهداشت ودرمان سراوان نیز  با بیان این نکته که  واکسیناسیون یکی از اولویت های مرکز بهداشت شهرستان سراوان است، اظهار داشت: با وجود بیماری کرونا ویروس برنامه های واکسیناسیون در مراکز جامع سلامت و خانه های بهداشت با قوت در حال اجراست.

وی افزود: برای  مناطق مرزی و حاشیه شهر که جمعیت های مهاجر پذیری را در درون خود جای داده اند بسته های اجرایی خاصی را طراحی کرده ایم.

مدیر شبکه بهداشت سراوان یادآور شد:  عدم مراجعه  مردم به مراکز  بهداشتی درمانی، بخاطر ترس از بیماری کووید ۱۹مقداری  مارابامشکل مواجه کرده است که این موارد توسط بهورز یا مراقب سلامت پیگیری و درصورت عدم مراجعه،واکسیناسیون این افراد نیز بصورت اکتیو انجام خواهد گرفت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x