۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
فرمانده انتظامی شهرستان کاشان خبر داد:

کاهش ۳۸ درصدی تصادفات فوتی در کاشان

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان در حاشیه برگزاری جشنواره"رو به راه" که با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان در حال برگزاری است و در برنامه رادیو ترافیک با اشاره به اینکه اولویت اول تماس شهروندان کاشانی با پلیس در مورد مسائل ترافیکی است، گفت: با این وجود خوشبختانه تصادفات منجر به فوت در کاشان ۳۸ درصد کاهش داشته است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، حسین بساطی با بیان اینکه ۲۴ نقطه حادثه خیز در کاشان شناسایی شده است، ابراز داشت: امیدواریم با رفع عیب این نقاط، شاهد کاهش بیشتر تصادفات و سوانح در سطح شهر کاشان باشیم.
وی بیشترین تصادفات را مربوط به موتورسیکلت، اتومبیل‎های شخصی و عابر پیاده دانست و تصریح کرد: بیشترین تصادفات در کاشان با ۷۱ درصد در ساعات بعد از ظهر و بعد از آن به ترتیب قبل از ظهر با ۲۲ درصد و ساعت‌های بامداد و صبح با هفت درصد اتفاق می‌افتد.
فرمانده انتظامی شهرستان کاشان یکی از مهمترین عوامل در پیشگیری از سوانح و تصادفات را ارائه آموزش‌های همگانی در حوزه ترافیکی دانست و گفت: جشنواره “رو به راه” از جمله برنامه‌هایی است که به این منظور توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری پلیس راهور در حال برگزاری است.


بساطی افزود: از جمله اهداف برگزاری این جشنواره کاهش تصادفات، اصلاح رفتار ترافیکی شهروندان، تقویت نقش خانواده در فرهنگسازی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و همچنین تقویت مشارکت ادارات و روسای آن‌ها در مورد مباحث ترافیکی است.
سومین جشنواره آموزشی”روبه راه” از سری برنامه‌های حوزه شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان است که در قالب تولیدات رسانه‌ای، پرفورمنس،کمپین محیطی، اتوبوس گردشگری، پیک شهروندی و رادیو ترافیک از ۲۰ مهر الی ۲۶ آذر با محوریت آشنایی با ناهنجاری‌های ترافیک و حمل و نقل عمومی با تلاش فرهنگ‌سراها و با مشارکت سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در سطح شهر انجام می‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments