۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

کاهش پرداختی از جیب مردم با اجرای طرح تحول سلامت

معاون کل وزارت بهداشت گفت: میزان پرداختی از جیب مردم با اجرای طرح تحول نظام سلامت کاهش پیدا کرده است.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، ایرج حریرچی با اشاره به قیمت دارو در سال آینده اظهار کرد: بر اساس مصوبه دولت به دارو، تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی ارز دولتی  تعلق می‌گیرد که دستگاه‌های رادیولوژی و ملزومات جانبی  مانند کیت‌های تشخیصی و فیلم‌های تصویر برداری نیز با ارز ۴۲۰۰ تومانی خریداری و تامین می‌شود.

او ادامه داد: بر اساس پیش بینی‌هایی که در لایحه بودجه و کمیسیون تلفیق مطرح شده است مانند سال‌های گذشته  افرادی که در مراکز درمانی و بیمارستان‌های بخش دولتی بستری می‌شوند، در شهرها ۹۰ درصد، برای افراد ساکن در مناطق روستایی ۹۵ درصد و ۷۰ درصد از هزینه‌های سرپایی  در بیمارستان‌ها به وسیله دولت و صندوق‌های بیمه‌گر تحت پوشش قرار می‌گیرد.

معاون کل وزارت بهداشت بیان کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه‌های مردم  و پرداختی از جیب  مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کاهش چشمگیری پیدا کرده است .

حریرچی بیان کرد: با پیگیری وزیر بهداشت و موافقت دولت دستگاه‌های رادیولوژی برای جلوگیری از فشار و بار مالی بر مردم با همان ارز دولتی تامین می‌شود. قیمت دارو به طور معمول ومانند سال‌های گذشته بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر می‌شود و  قیمت اقلام دارویی گران نمی‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments