۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

کاهش شدید درآمدهای شهرسازی تا پایان سال

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: بر اساس اخبار به دست آمده فشارهای زیادی در بخش شهرسازی صورت گرفته به همین دلیل پیش بینی می شود در نیمه دوم با کاهش شدید درآمدهای شهرسازی روبرو باشیم.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، مجید فراهانی در صد و شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به گزارش حساب‌های درآمدی و هزینه‌ شهرداری تهردن در ۴ماهه نخست امسال که از سوی خزانه‌دار شورا ارائه شد، اظهار داشت: شهرداری تهران در راستای جذب سرمایه‌گذاری عمومی با کمبود بودجه مواجه است که این امر باید تاکید قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ درصد از درآمدهای شهرداری تا کنون محقق نشده است، افزود: اگر به همین شکل تا انتهای سال پیش برویم حدود ۲ هزار میلیارد تومان از بودجه مصوب کسری خواهیم داشت.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در ادامه با تاکید بر اینکه کسری بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی  اجرای پروژه های عمرانی و پروژه های حمل و نقل عمومی را کاهش خواهد داد، گفت: این کمبود بودجه از هزینه‌های جاری و هزینه‌های مربوط به دستمزد پرداخت نخواهد شد.

فراهانی با بیان اینکه به دلیل تورم حداقل ۲۰ درصدی و افزایش سرسام‌آور هزینه ها، هزینه های ما نیز به شدت افزایش پیدا کرده است، تاکید کرد: اگر می‌خواهیم به اهداف برنامه سوم و اجرای پروژه هایی مانند پروژه های عمرانی و حمل و نقل عمومی برسیم، با این وضعیت تحقق درآمدها ، قطعاً انجام این پروژه ها قابل اجرا نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برای جبران کسری بودجه باید درآمدهای گذشته افزایش پیدا کند، تصریح کرد: متاسفانه بر اساس اخبار به دست آمده فشارهای زیادی در بخش شهرسازی صورت گرفته به همین دلیل پیش بینی می شود در نیمه دوم با کاهش شدید درآمدهای شهرسازی روبرو باشیم.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: باید درآمدهای پایدار جدیدی ایجاد شود که متاسفانه از آن هم خبری نیست و گزارشی در این خصوص وجود ندارد.

فراهانی با تاکید بر اینکه راهی به جز سرمایه‌گذاری عمومی و ایجاد مشارکت مردمی نداریم، گفت: از خزانه‌دار شورای شهر تهران درخواست دارم تا گزارش ماه‌های آینده از وضعیت سرمایه گذاری و جذب آن در شهر تهران باشد.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران در آمد خاصی ندارد، تصریح کرد: شهرداری چاه نفت ندارد و هر لحظه ممکن است به دلیل اتفاقی درآمدهای ناپایدار با شوک جدی مواجه شود.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران اضافه کرد: همان گونه که در برنامه سوم عنوان شد، باید ذخیره مدیریتی داشته باشیم تا در مواقع بحرانی بتوانیم به خوبی شهر را اداره و حداقل هزینه های جاری شهر را پرداخت کنیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of