۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌‎ها در دیوان عالی

معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشور گفت: زمان رسیدگی به پرونده‌‎ها در دیوان عالی کشور کاهش یافته است.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر غلامرضا انصاری در خصوص زمان رسیدگی به پرونده‌‎ها در دیوان عالی کشور گفت: اوقات میانگین رسیدگی‌‎هایمان کمتر از دو ماه است و خیلی از پرونده‌‎ها به روز رسیدگی می‌شود

وی به سیاست‌‎های جدید دستگاه قضا اشاره کرد و گفت:به طور کلی مدت زمان رسیدگی به پرونده‌‎ها در دیوان عالی کشور نسبت به گذشته کاهش یافته است.

انصاری با اشاره به روند رسیدگی پرونده‌‎ها در استان‌‎ها به دلایل اطاله دادرسی اشاره کرد و گفت: برخی از پرونده‌‎ها که مربوط به اعاده دادرسی است و از استان‌‎ها مطالبه می‌شوند و به نوعی خود استان‌‎ها مطالبه گر هستند.

این مقام قضایی در دیوان عالی کشور گفت: در رابطه با این نوع از پرونده‌‎ها می‌توان گفت که پرونده‌‎ها در بسیاری از استان‌‎ها یک مقداری انها زمان می‌بردو اگر پرونده ای به اصطلاح مسن یا پیر محسوب می‌شود مربوط به پرونده‌‎هایی است که از استان‌‎ها مطالبه خود پرونده شده است و بعد اعاغده دادرسی شده و یآنها دیر فر ستادند.

وی افزود:به همین دلیل دلیل کمی‌زمان رسیدگی طولانی تر می‌شود.

انصاری در رابطه با سال پرونده‌‎های قدیمی‌موجود در دیوان عالی کشور گفت: کمی‌از پرونده‌های سال  ۹۶ اکنون باقی مانده است و مابقی پرونده‌‎های قدیمی‌برای سال ۹۷است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of