۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳

کاهش حضور کارمندان جنوب کرمان به یک سوم/ با هر اقدام منجر به افزایش بیماری کروناویروس مخالف هستیم

استاندار کرمان گفت: با هر اقدامی که منجر به گسترش و افزایش بیماری کروناویروس در استان شود، مخالف هستیم.

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمدجواد فدائی استاندار کرمان در بیست و هفتمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و ارتباط ویدئوکنفرانس با فرمانداران سراسر استان عنوان کرد: با هر اقدامی که منجر به گسترش و افزایش بیماری کروناویروس در استان شود، مخالف هستیم.

وی ابراز داشت: با توجه به تعطیلی مهدکودک‌ها و رعایت حال بانوان کارمندی که فرزند زیر سن دبستان دارند، با همکاری مدیر مربوطه شرایط کاری مناسب برای آنها فراهم شود که از دورکای و یا مرخصی ساعتی استفاده کنند.

استاندار کرمان با اشاره به درخواست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برای کاهش حضور کارمندان به یک سوم با توجه به شرایط جنوب استان با این پیشنهاد تا اطلاع ثانوی موافقت کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان  در این نشست عنوان کرد: در استان کرمان سعی شد تا شرایط بیماری به نحو مطلوبی کنترل و شرایط حفظ شود، اما با توجه به همجواری با استان‌هایی که درگیری بیشتری با بیماری دارند، این اپیدمی احتمال بروز در استان را هم دارد، کما اینکه جنوب استان را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با اشاره به مصوبات ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و روند بازگشایی‌ها بیان داشت: رعایت پروتکل‌ها خیلی مهم است و نظارت‌ها را بر این مسئل را هم باید جدی بگیریم.

بصیری افزود: بازگشایی مساجد به کل کشور و صرفا برای ادای نمازهای یومیه با شرط رعایت پروتکل‌ها تعمیم یافت، اما محدودیت برگزاری مراسم دیگر مانند ختم و غیره همچنان باقی است، همچنین محدودیت زمانی پاساژها برداشته شده و می‌توانند با شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه فعالیت دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در مورد تالارهای پذیرایی گفت: تالارها در کل کشور همچنان بسته هستند و صرفا رستوران تالارها امکان سرو غذا را همانند سایر رستوران‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of