۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲

کاهش تعهدات برجامی‌ ایران واکنش به گفتار درمانی اروپا است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد کاهش تعهدات هسته ای ایران رفتاری متقابل در مواجهه با گفتاردرمانی برجامی‌ اروپایی‌ها‌ محسوب می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، علیرضا ابراهیمی‌ ضمن ارزیابی اجرای گام سوم کاهش سطح تعهدات برجامی‌ایران، گفت: افکار عمومی‌دنیا باید بداند که کاهش اجرای تعهدات هسته ای از سوی ایران به دلیل رفتارهای اشتباه و بدعهدی‌ها‌ی آمریکا و اروپا در عمل به وظایف قانونی خودشان است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی‌اظهار کرد: جمهوری اسلامی‌ایران بیش از یکسال از خروج آمریکا نسبت به برنامه جامع اقدام مشترک از خودش حسن نیت نشان داد که گزارش‌ها‌ی آژانس بین المللی انرژی اتمی‌مبنی بر پایبندی به مفاد توافقنامه تایید کننده این امر است.

وی با اشاره به اینکه اروپایی‌ها‌ طی این مدت به خودشان زحمت ندادند که آمریکا را مورد سرزنش قرار دهند، ادامه داد: متاسفانه کشورهای غربی صرفا بیانیه سیاسی صادر کرده و تلاش کردند بر اقدام اشتباه ایالات متحده با گفتاردرمانی سرپوش بگذارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه اروپایی‌ها‌ در زمینه‌ها‌یی مانند فروش نفت، سرمایه گذاری، تسهیل تجارت و غیره با کشورمان اقدامات مشخصی را انجام می‌دادند که هیچکدام از آنها محقق نشد، تصریح کرد: این امر در حالیست که طی این مدت نیز منافع کشورمان فقط دچار خسران شد و عملا اتفاق قابل تاملی از سوی اروپا به نفع کشورمان رخ نداد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی‌خاطرنشان کرد: اروپا تا فرارسیدن گام چهار کاهش سطح تعهدات برجامی‌ایران هنوز فرصت جبران دارد و باب مذاکره بسته نشده اما باید بدانند که از این فرصت، زمان خیلی زیادی نمانده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments