Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
بازدید: 128

کاهش تعرفه برق یکی از مشکلات احداث زباله سوز/ برای احداث زباله سوز نیازمند ۸هزار میلیارد تومان بودجه هستیم

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: افزایش ارز و کاهش تعرفه خرید برق از سوی وزارت نیرو 2 مشکل اصلی شهرداری تهران برای احداث زباله سوز است.

صدرالدین علی پور در گفتگو با خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) با اشاره به موضوع ساخت زباله سوز در شهر تهران، اظهار کرد: پیگیر موضوع احداث زباله سوز در شهر تهران هستیم اما به دلیل هزینه‌های بسیار بالای زباله سوزها امکان سرمایه گذاری توسط شهرداری تهران در این شرایط فعلی امکان پذیر نیست.

وی افزود: مانند زباله سوز کهریزک به دنبال آن هستیم که سرمایه گذار داخلی و خارجی در این بخش ورود کنند و از محل فروش برق هزینه‌های خود را تامین کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته به دنبال ایجاد زباله سوز با سقف ۲ هزار تن برای شهر تهران هستیم، گفت: در این خصوص با ۲ مشکل رو به رو شدیم که یکی افزایش قیمت ارز و دیگری کاهش تعرفه خرید برق از سوی وزارت نیرو بود، این موضوعات بازگشت سرمایه را با مشکل مواجه کرده است.

علی پور با تاکید بر اینکه بدنبال اصلاح این موضوع هستیم، تصریح کرد: هم اکنون سرمایه گذارانی از کشورهای مختلف در خصوص احداث زباله سوز اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی ادامه داد: در حال بررسی برای احداث زباله سوزی با تکنولوژی جدید و کمترین میزان آلودگی برای شهر تهران هستیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه احداث زباله سوز یک قسمت از کار سازمان مدیریت پسماند است و همه مشکلات شهر تهران با احداث زباله سوز حل نمی‌شود، تاکید کرد: با احداث زباله سوز حداقل می‌توانیم یک سوم از پسماند ریجکتی تهران که قابل تفکیک و دفع نیست اما ارزش حرارتی دارد را تبدیل به انرژی کنیم.

علی پور با اشاره به اینکه هزینه ساخت زباله سوز بر اساس تناژ و ظرفیت در نظر گرفته می‌شود، تصریح کرد: اما بر اساس پیش بینی‌ها برای ۲ هزار تن زباله نیازمند ۷ تا ۸هزار میلیارد تومان بودجه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های سرمایه گذار این مبلغ را در غالب فاینانس و از طریق فروش برق تامین می‌کنند. این روال کار در همه دنیا به همین صورت انجام می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of