۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

کاسیاس در ایران باید برای امضا التماس می‌کرد

اگر ایکر کاسیاس به فرض محال می‌خواست در انتخابات فدراسیون فوتبال ایران شرکت کند، اجازه نداشت و کاری می‌کردند که از فکر کردن به آن هم پشیمان شود.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، خبر این بود که کاسیاس دروازه‌بان سرشناس اسپانیایی برای انتخابات فدراسیون فوتبال اسپانیا کاندیدا شده است. احتمالاً کاسیاس لازم نیست برای حضور در انتخابات ۱۰ امضا از اعضای مجمع فدراسیون اسپانیا بگیرد و، چون بازیکنی بزرگ و بین‌المللی بوده با یک‌سری قوانین ساده در انتخابات شرکت می‌کند. کاری به این نداریم که کاسیاس در نهایت موفق می‌شود یا نه، اما اگر همین کاسیاس به فرض محال می‌خواست در انتخابات فدراسیون فوتبال ایران شرکت کند، اجازه نداشت و کاری می‌کردند که از فکر کردن به آن هم پشیمان شود.

کاسیاس در ایران ابتدا باید از ۱۰ عضو مجمع امضا می‌گرفت و سپس برای رأی آوردن کلی لابی می‌کرد و دم این و آن را می‌دید. تازه شاید صلاحیتش را هم تأیید نمی‌کردند. همین الان شما کدام فوتبالیست مطرح و قدیمی‌فوتبال ایران را می‌بینید که حتی تمایل به ثبت‌نام برای انتخابات فدراسیون فوتبال داشته باشد؟ انتخابات آن‌قدر سیاسی و غیرفوتبالی شده که هیچ‌کس حاضر نمی‌شود روی آبروی خود ریسک کند و طبعاً در چنین فضایی همان‌طور که قبلاً هم نوشتیم خیلی فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس فدراسیون شود.

کاسیاس اگر در ایران بود باید برای جمع کردن امضا التماس می‌کرد، اما در اسپانیا باعزت و احترام در انتخابات شرکت می‌کند و شاید رئیس فدراسیون هم بشود. مسئله اصلی، اما این است که در اسپانیا کاسیاس‌ها جلو می‌آیند و در آلمان رومنیگه‌ها و اولی هوینس‌ها و بکن باوئر‌ها پست‌های مهم دارند، اما در ایران آدم‌های سیاسی که متأسفانه خیلی‌های‌شان در عرصه سیاست و اقتصاد و … هم نمره قبولی نمی‌گیرند برای حضور در فوتبال یقه پاره می‌کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments