Thursday 2 April 2020 | پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
بازدید: 57

کاسب‌کاری با مجوز مدارس غیردولتی

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: مشکلی که ما در حال حاضر داریم مشکل مدارس مسئولان نیست بلکه چالش جدی آنجاست که برخی مجوز خود را اجاره می‌دهند و می‌خواهند کار تجاری کنند.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مجتبی زینی وند درباره نظارت بر مدارس غیردولتی منتسب به مسئولان و شخصیت‌های سیاسی اظهار کرد: مشکلی که ما در حال حاضر داریم مشکل مدارس مسئولین نیست بلکه چالش جدی  آنجاست که برخی مجوز خود را اجاره می‌دهند و می‌خواهند کار تجاری بکنند.

وی افزود: از حدود ۴۰ تا ۵۰ مدرسه متخلف در سال جاری هیچ کدام مربوط به مسئولان نبود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره روند برخورد با متخلفان در ایام ثبت نام اظهار کرد: روزانه در شورای نظارت مرکزی به پرونده‌هایی رسیدگی می‌کنیم که شورای نظارت استان به آن حکم داده است. معمولا در هر جلسه بدون استثنا یکی دو مورد لغو مجوز، توبیخ و لغو مدیر داریم.

زینی وند در پاسخ به اینکه با توجه به مشکلات اقتصادی و گرانی‌هایی که به ویژه در حوزه مسکن و اجاره بها اتفاق افتاده است؛ در خواست بازنگری در شهریه امسال مدارس از سوی موسسان داشته‌اید؟ گفت: مدارس به هیچ عنوان حق افزایش شهریه ندارند، زیرا توان مردم بیش از این نیست.

وی ادامه داد: برای همین شهریه‌ای که اکنون در قالب الگو اعلام شده است نیز  ۹۵ درصد اولیاء با سختی‌هایی مواجه‌اند. پنج درصد مدارس خاص هستند که چندان برای اولیاء مهم نیست شهریه ۲ میلیونی چهار میلیون بشود و تعداشان محدود است. همین مدارس هم تخلف می‌کنند که ما با آنها برخورد می‌کنیم اما مابقی نه تقاضای افزایش شهریه داشتند و نه ما اجازه افزایش شهریه دادیم. ضمن آنکه بخش زیادی از شهریه‌ها تبدیل به قسط شده زیرا اولیاء توان پرداخت شهریه را به صورت یکجا ندارند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of