Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
بازدید: 101

کارنامه خالی از قهرمانی آسیا دلیل نابرابری دستمزد دختران است

نایب رییس زنان فدراسیون دوومیدانی گفت: کارنامه خالی دختران دوومیدانی‌کار از رقابت‌های قهرمانی آسیا دلیل اصلی نابرابری دستمزدهای آنان با مردان است.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت) پریسا بهزادی در خصوص نابرابری دستمزد دوومیدانی کاران زن و مرد اظهار داشت: در لیگ، برخی از باشگاه‌ها قراردادهایی با دستمزد کم با زنان می‌بندند. هر ورزشکاری بسته به سطح حضور و میزان رکورد خود در مسابقات آسیایی و جهانی دستمزد دریافت می‌کند. باشگاه‌ها براساس مقام‌هایی که آن ورزشکار دارد و امتیازاتی که کسب می‌کند با آن دو و میدانی کار قرارداد می‌بندند. به عنوان مثال دستمزد «بهنام شیری» که نایب قهرمان دوومیدانی ۲۰۱۹ آسیا است، باید بیشتر باشد.

وی افزود: زنان دوومیدانی ایران چون مقام‌های بازی‌های آسیایی را در کارنامه خود کم دارند یا هرگز ندارند، این امتیازات پایین می‌آید و دستمزدهای آنان کم می‌شود. در واقع نابرابری دستمزدها به نظر باشگاه‌ها و میزان امتیازات و رکوردهای دو و میدانی کاران زن و مرد بستگی دارد. فردی مثل «احسان حدادی» که قهرمانی مسابقات آسیایی را در کارنامه خود دارد، مبلغ بیشتری دریافت می‌کند و دختران ما در این حد نیستند.

نایب رییس زنان فدراسیون دو و میدانی ادامه داد: باشگاه‌ها در این فصل نسبت به دوره‌های قبل خیلی فعال‌تر شدند. در این فصل رقابتی برای جذب رکورداران دختر ما میان سپاهان اصفهان، آسان‌پرداخت و دانشگاه آزاد به وجود آمد و هر کدام برای آنکه امتیازات بیشتری به دست بیاورند مبالغ خوبی را به دختران ما پیشنهاد دادند.

وی یادآور شد: فدراسیون دوومیدانی در مسابقات قهرمانی آسیا، برای پرداخت پاداش به قهرمانان زن و مرد هیچ تفاوتی قائل نمی‌شود. هر ورزشکاری که مقام اول تا سوم را کسب کند دستمزد یکسانی دریافت می‌کند؛ در تمام دنیا اینگونه است که هر ورزشکاری در کارنامه خود قهرمانی آسیایی و جهانی داشته باشد، دستمزد بالایی دریافت می‌کند.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of