۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
یک فعال حوزه اجتماعی و جامعه شناس:

تغییر ساختار کشور با حضور قالیباف در مجلس

یک فعال حوزه اجتماعی گفت: قطعا اگر قالیباف به مجلس برود و ریاست آن را به دست بگیرد ساختار اجرایی کشور، ساختار بسیار متفاوت تری از قبل خواهد بود.

مصطفی منتظرالمهدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب افزود: مجلس حوزه قانونگذاری و نظارت است، قبلا شاهد آن بودیم افرادی وارد مجلس شدند که شاید تجربه اجرایی لازم را در خیلی از  موضوعات کشور ندارند و برای همین نیازمند مدیران توانمندیم که دارای کارنامه خوبی در حوزه اجرایی هستند که اگر این کارنامه را داشتند مردم باید آن را لمس می‌کردند.

وی ادامه داد: بسیاری از افرادی که برا یحضور در مجلس یازدهم کاندیدا شدند از فرمانداران، استانداران، شهرداران و مقامات‌اند که مردم بهتر می‌توانند آنها را به قضاوت بگذارند که خدمت کدام کاندیدا را بیشتر لمس کردند.

منتظرالمهدی تصریح کرد: محمدباقر قالیباف در دوره‌های مختلف مسوولیت‌های مختلفی داشته و در حوزه‌هایی که مردم بیشتر از خدمات و برکات آن استفاده کرده‌اند فرماندهی نیروی انتظامی‌ و شهرداری تهران بوده است. قالیباف ۱۲ سال مسوولیت شهرداری تهران را برعهده داشت و خدمات زیادی را در این زمان ارائه کرد.

این فعال حوزه اجتماعی و جامعه شناس گفت: او توانست فاصله طبقاتی بین جنوب و شمال تهران را با تفکر پیشرفت و عدالت کم کند، مردم از خدمات ایشان در بخش مترو، فضای سبز، مسیرهای مواسلاتی و ارتباطی، پروژه‌های عظیم مانند دریاچه چیتگر، برج میلاد و باغ یاس در شرق تهران، تونل‌های رسالت، نیایش و پل صدر بهره‌مند شدند.

وی تصریح کرد: مردم می دانند زحماتی که قالیباف در طول این ۱۲ سال کشیده می‌تواند نشان دهنده کارنامه اجرایی وی باشد، زمانیکه قرار است نقص‌های قانون و نظارت مجلس تشخیص داده شود قطعا این فرد می‌تواند به کار آید و کشور را از بن بستی که به دلیل مشکلات اداری با قوانینی که بعضا ضد و نقیض هم هستند، گرفتار شده نجات دهد.

منتظرالمهدی تاکید کرد: قطعا اگر آقای قالیباف به مجلس برود و ریاست آن را به دست بگیرد ساختار اجرایی کشور، ساختار بسیار متفاوت تری از قبل حضور ایشان در مجلس و برکات آن برای مردم بیشتر خواهد بود.

این فعال حوزه اجتماعی و جامعه شناس در پاسخ به این سوال که تخریب چهره قالیباف با چه اهدافی صورت می‌گیرد، گفت: رقبای انتخاباتی همیشه در اولین کار به جای ارزیابی کارنامه خود، شروع به تخریب افراد موفق می‌کنند و بعضا می‌خواهند با تخریب آن افراد و شخصیت‌هایی مانند قالیباف برای خود برند اجتماعی و سیاسی بسازند که قالیباف هر دوی این برندها دارد، یعنی بخش عظیمی‌ از تخریب‌های قالیباف برای این است که خودشان را به مردم نشان دهند چون کارنامه ندارند و اگر داشتند آن را عرضه می‌کردند، به همین منظور شروع به بی‌اخلاقی و تخریب می‌کنند تا با این اقدامات برای خودشان اعتبار جمع کنند.

وی در پاسخ به این سوال که حضور قالیباف با شعار مجلس قوی و ایران قوی می‌تواند جایگاه واقعی مجلس را با توجه به اذعان نماینده‌های این دوره که مجلس در راس امور قرار نداشت، به آن برگرداند، توضیح داد: مجلس فراز و نشیب‌های مختلفی در طول سال‌های مختلف تجربه کرده است، مجلس در مقاطعی به جای اینکه ملی و جهانی فکر و عمل کند، منطقه‌ای یا سیاسی کار کرده و خودش را در مقابل حاکمیت نظام و نه در راس امور قرار داده است.

منتظرالمهدی اضافه کرد: مجلس باید به فکر مردم باشد و برون رفت از مشکلات آنها را طراحی کند، کاری انجام دهد که مردم امروز در بحران‌های اقتصادی گرفتار نباشند. متاسفانه دیدم که به جای حمایت از بخش‌های تولید، بانکداری بدون ربا بیشتر مجلس و صندلی‌های آن به ابزار‌های منطقه‌ای یا ابزارهای بخشی تبدیل شده و خیلی فکر حاکمیتی و کلان نداشته و حتی در راستای چشم اندازی که رهبری برای سال ۱۴۰۴ طراحی کرده‌اند هم حرکت نکرده است.

این فعال حوزه اجتماعی و جامعه شناس معتقد است: قالیباف همیشه خودش را سرباز ولایت می‌داند، ایشان همیشه این تفکر را دارد که «ما جبهه رفتیم که شهید شویم نه رییس»، این تفکر، تفکری مانند شهید حاج قاسم سلیمانی، احمد کاظمی، همت، باکری و دیگر شهیدان است.

وی توضیح داد: همه ذهن آقای قالیباف این است که سرباز خوبی برای رهبری باشد و با نگاه مدیریت جهادی وارد عرصه شود و این را هم چه در دوره نیروی انتظامی‌ و چه در شهرداری تهران ثابت کرده است. قبل از آن هم زمانیکه فرمانده نیروی هوایی سپاه بود. زمانیکه سردار حاجی زاده فرمانده نیروهای هوافضای سپاه گفته «بخش عظیمی ‌از قدرت‌های موشکی به علت دوره تعالی‌ای بوده که قالیباف حضور داشته است»، نشان دهنده اثرگذاری و جهادی بودن دوره مدیریت ایشان در ارگانی مانند نیروی هوایی سپاه هم هست.

منتظرالمهدی اضافه کرد: در دوره‌ای که ایشان در بسیج، قرارگاه خاتم یا فرماندهی لشگر حضور داشته هم همینطور بوده است، پس چون نگاه، نگاه ولایی و جهادی است قطعا مسیر و تفکر سایر نمایندگان هم به این سمت کشیده می‌شود. زمانیکه ایشان در مدیریت شهری حضور داشت مدیریت جهادی در بین مدیران رخنه کرده بود، یعنی همه خودشان را به عنوان نیروی جهادی در اختیار نظام و انقلاب می‌دانستند. برای همین این اثرگذاری و موجی را که امروز حاج باقر قالیباف می‌تواند ایجاد کند را قطعا داشته و حتما الگوی خود و یاران شهیدش از جمله سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را به کار خواهد گرفت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments