۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
دکتر زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلانشهر تهران:

کارمندان و ارباب رجوع از ماسک استفاده کنند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلانشهرتهران در آستانه تغییر الگوی کاری ادارات به کارمندان توصیه کرد که فاصله گذاری اجتماعی و رعایت ملاحظات بهداشتی را بصورت جدی ترمورد توجه قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی در گفت و گوی زنده تلویزیونی ۱۸,۳۰ اخبار تهران و شبکه خبر اظهار کرد: در استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته  ۱۸۳ مورد جدید کرونا مثبت در بخش های عادی و ۶۱ مورد جدید نیز در بخش ویژه بستری شده و ۲۹۲ بیمار نیز از بیمارستانهای تهران ترخیص شدند.

وی با اشاره به کاهش ۱۳,۵ درصدی آمار کلی مراجعان ۲۴ ساعت گذشته به بخش های بهداشتی و درمانی  در تهران یادآور شد که این کاهش معمولا  در اواخر هفته به دلیل کاهش مراجعات به مراکز بهداشتی و مراقبان سلامت مشاهده می شود و در طول هفته ممکن است با تغییرات آماری روبرو شویم.

دکتر زالی در آستانه تغییر الگوی کاری ادارات تاکید کرد: با توجه به این که هنوز شرایط در تهران به نقطه مطلوب قطعی نرسیده است هر گونه تغییر در الگوی اداری، شهری و مدنی باید همراه با رعایت استانداردهای قبلی و اجرای شیوه نامه های بهداشتی و حفاظتی صورت گیرد و کماکان ملاحظات بهداشتی جدی تر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به بازدیدها و نظارت های کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای سه دانشگاه پایتخت از بخش های اداری به کارمندان  توصیه کرد از حضور در مراکز پر تجمع نظیر نمازخانه، رستوران و… اجتناب کنند تا احتمال ابتلا به بیماری به حداقل برسد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلانشهر تهران به کارمندانی که در طی ۲ هفته اخیر با تشخیص پزشک مبتلا به کرونا تشخیص داده شدند و یا  در تماس نزدیک با بیمار کرونا مثبت بودند تاکید کرد تا زمانی که برگه سلامت قطعی آنان از سوی پزشک صادر نشده است از حضور در اداره پرهیز کنند.

به گفته دکتر زالی افرادی که دچار علایمی نظیر تب ، سرفه، تنگی نفس، درد عضلانی، دردهای منتشره در ستون فقرات، سردردهای شدید بی سابقه، آبریزش بینی، تغییر در الگوی تنفسی ، علایم گوارشی به ویژه اسهال آبکی و احساس خستگی و ضعف هستند قبل از حضور در اداره باید با پزشک معتمد سازمان و یا  پزشک معالج خود تماس گرفته و درصورت دریافت گواهی سلامت قطعی مبنی بر عدم ابتلا یا عدم مشکوک بودن به بیماری کرونا در ادارات حضور یابند.

وی مسئولان ادارات را موظف به جلوگیری از حضور افراد علامت دار برشمرد و ممانعت از فعالیت آبدارخانه ها و عدم پذیرایی در ضمن کار و جلسات را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری الزامی دانست.

دکتر علیرضا زالی با اشاره به ضرورت و اهمیت تهویه هوا در مکان های مسقف و بسته اداری تاکید کرد : در اتاق های مسقف و دربسته حتما پنجره ها باز باشد تا امکان تهویه هوا فراهم  باشد. درصورت استفاده از کولر نیز حتما بخشی از پنجره ها باز باشد زیرا شانس انتقال ویروس بطور فزاینده در فضای بسته افزایش می یابد .

وی در خاتمه توصیه کرد که کارمندان حتما به رعایت فاصله گذاری اجتماعی توجه داشته باشند و حتما کارمندان و ارباب رجوع از ماسک استفاده کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments