۰۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷

کارخانه قند ورامین به بخش خصوصی واگذار می‌شود

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: کارخانه قند ورامین در زمینی حدود ٢٠ هکتار با ظرفیت تولید ٧٠٩ تن مشغول به کار بود و در سال ٨٢ به وکالت از سازمان بازنشستگی، به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ در دومین روز از هفته قوه قضائیه و در راستای حمایت از تولید، فاز اول کارخانه قند ورامین با ورود دستگاه قضائی احیا و با حضور رئیس کل دادگستری استان تهران افتتاح شد.

در این مراسم حشمتی رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تبریک به مناسبت تولد امام رضا (ع) با اشاره به راه اندازی مجدد کارخانه قند ورامین افزود: ظرفیت‌ها در کشورمان فراوان است، اما برخی کارخانه‌ها به دلایل مختلف به تعطیلی کشیده شده و ضررهای هنگفتی بر اشتغال و تولید وارد گردیده است.

وی ادامه داد: سال‌ها این ثروت و سرمایه خاک خورده است و متأسفانه ما ظرفیت‌ها را برای حل مشکلات مردم تجمیع نمی‌کنیم درحالی که بسیاری از مشکلات قابل حل است و فقط نیازمند یک تعامل است.

حشمتی تاکید کرد: تحریم‌ها نقش کلیدی ندارد و این هماهنگی بین دستگاه‌ها است که معجزه می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه توجه به تولید و اشتغال وظیفه همه ما است و باید به طور جمعی به این حوزه توجه داشت، افزود: خوشحالیم فاز اول کارخانه قند ورامین به بهره برداری رسیده است و امید است دیگر بخش‌های آن هم به زودی راه افتد.

دادستان ورامین نیز در این جلسه گفت: کارخانه قند ورامین در زمینی حدود ٢٠ هکتار با ظرفیت تولید ٧٠٩ تن مشغول به کار بود و در سال ٨٢ به وکالت از سازمان بازنشستگی، به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: این کارخانه در اواخر سال ٩۵ به دلیل برخی مسائل با مشکلاتی روبرو شد، اما از حدود یکسال پیش در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، رفع مشکلات آن به طور جدی در دستور کار مسئولان قرار گرفت و پس از برگزاری جلسات مختلف نسبت به حل مشکلات اقدام شد.

گفتنی است در ادامه این مراسم، حشمتی رئیس کل دادگستری استان تهران فاز اول کارخانه قند ورامین را افتتاح و از بخش‌های مختلف این کارخانه بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند تولید قرار گرفت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments