۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

کادر فنی هر کاری می‌توانست انجام داد

مدعی وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد معتقد است کادر فنی در ایام تعطیلی اردوها از هیچ تلاشی برای نظارت بر تمرینات انفرادی بچه‌ها دریغ نکرد.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، یونس امامی‌یکی از مدعیان تیم ملی کشتی آزاد که مدتی است به وزن ۷۴ کیلوگرم آمده، انگیزه بالایی برای درخشش در وزن جدید و حضور در المپیک دارد. وی که همچون دیگر آزادکاران اردوی تیم ملی چاره‌ای جز تمرینات انفرادی ندارد گفت: کشتی ایران روند خوبی را بعد از رقابتهای قهرمانی آسیا در هندوستان که با کسب عنوان قهرمانی همراه بود، طی می‌کرد. اما ویروس کرونا باعث شد همه چیز تغییر کند و روند تمرینات گروهی و درون اردویی ما هم دچار وقفه شود.

وی تصریح کرد: به عنوان یکی از آزادکاران مدعی که حضور در رقابتهای گزینشی المپیک در آسیا و حتی رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک را نشانه رفته ام، باید شرایط جسمی‌و روحی خود را در حد ایده آل و راضی کننده نگه دارم. مطمئناً تعطیلی اردوهای تیم ملی به معنای مرخصی و دوری ما از تمرینات نبوده و نیست و حتی در زمان تعطیلی اردوها هم تحت نظارت مربیان تیم ملی در حال تمرین بودیم.

آزادکار مدعی تیم ملی کشتی ایران افزود: در این شرایط که همه چیز تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته، تمامی‌متولیان کشتی در حد توان شأن تلاش می‌کنند که برنامه‌های کشتی گیران با لطمه همراه نشود. کادر فنی نیز در این مدت مدام با ما در تماس بود تا بچه‌ها به خوبی از راه دور هدایت و راهنمایی شوند و خودشان را برای بازگشت به اردو در وضعیت مطلوبی نگه دارند.

وی اظهار داشت: ما چاره‌ای جز کنار آمدن با شرایط کنونی را نداریم و باید سعی کنیم به هر طریق از این وضعیت برای دور نشدن از آمادگی جسمانی خودمان بهره ببریم. ناامیدی و قبول شکست هیچ فایده‌ای ندارد و باید در همین وضعیت هم به بهترین شکل از زمان باقیمانده تا المپیک استفاده کنیم. اوضاع کنونی کشتی جهان برای تمامی‌کشورهای مدعی یکسان است و شرایط به گونه‌ای رقم خورده که تمامی‌کشورها به نوعی با این ویروس دست و پنجه نرم می‌کنند.

امامی‌در خصوص سال جدید و اهداف و برنامه‌های خود نیز گفت: مهمترین هدف من در سال جدید، تلاش و تمرین برای رسیدن به المپیک است. می‌دانم که در این راه پر فراز و نشیب باید شبانه روز تلاش کنم، اما به هیچ عنوان با توجه به تعطیلی اردوها هم ناامید نیستم و تا جایی که بتوانم برای رسیدن به هدفم می‌جنگم. امیدوارم کادر فنی با نظر مساعد روی توانایی‌های من زمینه اعزام به مسابقات گزینشی المپیک را فراهم کند و این فرصت را به من بدهد تا شایستگی خود را اثبات کنم.

وی در پایان با آرزوی سلامتی برای تمامی‌مردم ایران گفت: تنها دعایی که لحظه تحویل سال در ذهنم مرور کردم، سلامتی تمامی‌مردم ایران و پایان روزهای سخت کنونی و رفع ویروس کرونا بود. ضمن اینکه مثل همیشه با خودم مرور کردم که المپیک را در پیش داریم و من باید به عنوان یکی از مدعیان تیم ملی برای رسیدن به هدفم، سخت تلاش کنم. امیدوارم سال جدید رفته رفته به روزهای روشن و عادی خود بازگردد و مردم بتوانند با پشت سر گذاشتن این ایام سخت و ناگوار وارد روزهای مطلوب‌شان شوند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x