۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

کاخ سفید: از کره شمالی خواسته‌ایم مذاکرات را از سر بگیرد

مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد، واشنگتن از کره شمالی خواسته تا مذاکرات را از سر بگیرند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، رابرت اوبراین در مصاحبه‌ای با سایت آکسیوس گفت: این یک نشانه مثبت است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی وعده خود درباره “هدیه کریسمس” را عملی نکرد.

برخی کارشناسان گفته‌اند که این احتمالا نشانه آماده شدن پیونگ‌یانگ برای یک آزمایش موشک دوربرد باشد در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته گفته بود که این هدیه ممکن است یک “گلدان زیبا” باشد.

اوبراین در جریان این مصاحبه گفت: ما با مقامات کره شمالی ارتباط برقرار کرده و به آنها گفتیم که تمایل داریم مذاکرات در استکهلم که آخرین بار اوایل ماه اکتبر برگزار شده بود، ادامه پیدا کند. ما از طریق کانال‌ها و راه‌های مختلف به آنها اعلام کرده‌ایم که تمایل داریم مذاکرات از سر گرفته شوند.

این در حالی است که سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا هنوز در این رابطه هیچ اظهار نظری نکرده است.

بر اساس بیانیه منتشر شده در خبرگزاری رسمی‌کره شمالی موسوم به KCNA، کره شمالی روز شنبه اعلام کرد که تبریکاتی را از جانب دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به مناسبت تولد کیم جونگ اون دریافت کرده است اما روابط شخصی این دو رهبر به اندازه‌ای نیست که منجر به از سرگیری مذاکرات شود.

ترامپ برای پیش برد خلع تسلیحات اتمی‌در مذاکرات سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی، بر روابط شخصی‌اش با کیم جونگ اون تکیه کرد اما این تلاش‌ها در سطح کاری ناکام ماندند و نگرانی‌های جدیدی را درباره توانایی‌های اتمی‌پیونگ‌یانگ به وجود آوردند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments