۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

آینده روشنی را برای ژیمناستیک ایران تصور می کنم

مدیر کل استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به عملکرد فدراسیون ژیمناستیک ایران آینده روشنی برای این رشته متصور هستم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک ایران دکتر حسن رنگرز در خصوص اهمیت رشته ژیمناستیک اظهار داشت ژیمناستیک یک رشته ورزشی مهیج، پویا و یکی از رشته های پایه و مادر است که طرفداران خاص خودش را هم دارد. ورزشکاران در هر رشته ورزشی باید برای پیشرفت با مبانی ورزش ژیمناستیک آشنا شوند و فعالیت خودشان را از این رشته آغاز کنند.

وی افزود: ژیمناستیک در مقایسه با شنا و دوومیدانی از اولویت بیشتری برخوردار است، ضمن اینکه همانند کشتی و وزنه برداری قدمت زیادی دارد. این رشته ورزشی هم در بعد قهرمانی و هم در بعد همگانی می تواند کارکرد داشته باشد. قطعا اقدامات فدراسیون ژیمناتسیک در افزایش ۱۰۰ هزار نفری  جمعیت آماری ژیمناستیک کشور موثر بوده است. ضمن اینکه این افزایش ۱۰۰ هزار نفری به خود خود یک پارامتر مثبت ارزیابی می شود.

مدیرکل استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان در مورد تشکیل تیم منتخب نوجوانان ژیمناستیک ایران که برای اولین بار صورت گرفته گفت: فعالیت ورزشی در سنین پایه در استعدادیابی نقش مهمی دارد. تشکیل تیم نوجوانان هم نشان دهنده بینش فدراسیون در توجه به ورزش پایه است. قطعا با سرمایه گذاری که فدراسیون در حوزه پایه انجام داده آینده روشنی را برای ژیمناستیک ایران متصور هستم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x