۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹

چین میلیون‌ها نفر را به دلیل افزایش کروناویروس قرنطینه می‌کند!

چین بزرگ‎‌ترین جهش روزانه خود را در موارد COVID طی بیش از پنج ماه در روز چهارشنبه ثبت کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، چین بزرگ‎‌ترین جهش روزانه خود را در موارد COVID طی بیش از پنج ماه در روز چهارشنبه ثبت کرد، با افزایش اقدامات مهار که چهار شهر را تحت محاصره قرار داده است، چراکه دومین اقتصاد بزرگ جهان برای جلوگیری از موج جدیدی از عفونت‌ها در حال مبارزه است.

بیشتر موارد جدید در نزدیکی پکن  گزارش شده است، اما یک استان در شمال شرقی چین نیز شاهد افزایش عفونت‌ها بوده است، داده‌های رسمی نشان داد در میان اقدامات مهار بیش از ۲۸ میلیون نفر در قرنطینه خانگی قرار گرفته‌اند.

در حالی که شهر ووهان چین مرکز اصلی شیوع ویروس کرونا بود که برای اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ در آنجا ظاهر شد، چین در ماه‌های اخیر تا حد زیادی COVID-19 را دور نگه داشته بود.

روز چهارشنبه، کمیسیون ملی بهداشت در مجموع ۱۱۵ مورد تأیید شده جدید را در سرزمین اصلی گزارش کرد، در حالی که یک روز قبل ۵۵ مورد بالاترین افزایش روزانه از ۳۰ ژوئیه بود.

چین و موارد جدید کروناویروس

طبق این گزارش، ۱۰۷ مورد جدید عفونت‌های محلی بوده است. هبی استانی که پکن را احاطه کرده است، ۹۰ مورد را شامل می‌شود، در حالی که استان شمال شرقی هیلونگ جیانگ ۱۶ مورد جدید را گزارش کرده است.

موج آلودگی‌ها در آستانه تعطیلات سال نوی ماه آینده رخ می‌دهد، زمانی که صدها میلیون چینی معمولاً به شهرهای خود می روند.

فنگ زیجیان، معاون مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های چین در روز چهارشنبه در جلسه توجیهی رسانه‌ها گفت: اگر اقدامات کنترل و پیشگیری به درستی اعمال شود، آلودگی مجدد همگانی بعید است.

این افزایش در موارد جدید در حالی اتفاق می‌افتد که تیمی از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی که قرار است ریشه همه‌گیری را بررسی کنند قرار است روز پنجشنبه به ووهان چین وارد شود. Mi Feng، سخنگوی NHC گفت: این تیم ۱۴ روز قرنطینه خواهد شد.

ریشه کروناویروس همچنان ناشناخته مانده است و چین نسبت به اتهامات پنهانی که پاسخ اولیه آن را به تأخیر انداخته و اجازه انتشار ویروس را داده حساس است.

قرطینه جدید استان‌های مختلف این کشور

اقدامات محدود کننده استان هبی به عنوان بخشی از تلاش‎ها برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس، سه شهر شیجیاژوانگ، زینگ تای و لانگ فانگ را در قرطینه قرار داده است، در حالی که مقامات شهر پکن اقدامات غربالگری و پیشگیری را افزایش داده‌اند تا از ایجاد افزایش دیگری از موارد در آنجا جلوگیری کنند.

چین و موارد جدید کروناویروس

وانگ بین، مقام NHC چین روز چهارشنبه بیش از ۱۰ میلیون دوز واکسن تجویز کرده و ظرفیت آزمایش را به ۱۲.۵۵ میلیون نفر در روز یا ده برابر مارس گذشته افزایش داده است.

استان هیلونگ جیانگ روز چهارشنبه وضعیت COVID-19 را اضطراری اعلام کرد. شهر سویهوا، که همسایه مرکز استان هاربین است، ۵.۲ میلیون نفر را در قرطینه قرار داده است.

ممنوعیت‌های جدید در شهرهای آلوده

Tieli، شهری با حدود ۳۰۰ هزار نفر که هم مرز با Suihua است، روز چهارشنبه اعلام کرد که به عنوان بخشی از اقدامات جدید پیشگیری از COVID-19، خروج مردم و وسایل نقلیه را به مدت سه روز ممنوع می‌کند.

تعداد موارد جدید بدون علامت که چین آن‌ها را به عنوان موارد تایید شده طبقه بندی نمی‌کند، از ۸۱ مورد یک روز قبل به ۳۸ مورد کاهش یافت. هفت نفر از آن‌ها در جیلین، استان شمال شرقی مرز هیلونگ جیانگ گزارش شده است.

تعداد کل موارد تایید شده COVID-19 در سرزمین اصلی چین اکنون ۸۷,۷۰۶ مورد است، در حالی که تعداد کشته‌ها بدون تغییر ۴،۶۳۴ نفر است.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x