۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
مرحله دوم انتخابی جام جهانی فوتبال؛

چهار چالش بزرگ تیم ملی فوتبال عراق قبل از رویارویی با ایران

یک سایت عربی ضمن بر شمردن تهدیدات و مشکلات تیم ملی فوتبال عراق پیش از بازی با ایران اعلام کرد که ایران به خاطر باخت به بحرین با انگیزه زیادی برای جبران آن نتیجه به میدان می‌آید.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق روز ۲۳ آبان در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و انتخابی جام ملتهای ۲۰۲۳ آسیا در شهر بصره به مصاف هم می‌روند؛ هرچند که برگزاری این بازی به خاطر اعتراضات مردم عراق در این کشور و در تاریخ تعیین شده هنوز قطعی نیست.

سایت عربی «کوره» در گزارشی به مسائلی اشاره کرد که ممکن است در این شرایط برای تیم ملی عراق در آستانه بازی با ایران به تهدیدی برای این تیم تبدیل شود.

سایت کوره نوشت: «کار تیم ملی عراق مقابل ایران به هیچ وجه آسان نیست چرا که باخت ایران در بازی مقابل بحرین انگیزه آنها را برای جبران بیشتر کرده است. هواداران عراقی می‌خواهند تیمشان از این فرصت استفاده کرده و به مرحله نهایی انتخابی راه یابد.»

این سایت در ادامه به دغدغه‌های تیم ملی عراق به این شکل پرداخته است:

جنبه جسمی

تیم عراق در آستانه یک بازی حساس قرار دارد و باید آماده سازی خود را به خوبی طی کند اما لیگ فوتبال عراق در روزهای گذشته تعطیل شده و این موضوع کار بدنسازی را سخت می‌کند و ممکن است به بازیکنان آسیب بزند. تعلیق لیگ باعث می‌شود تا بازیکنانی که در داخل عراق بازی می‌کنند دچار ضرر شوند و تفاوت آمادگی بازیکنانی که در داخل و خارج از عراق بازی می‌کنند باعث سردرگمی‌مربیان شود.

فشار روانی

تیم عراق بعد از تساوی با بحرین و پیروزی مقابل هنگ کنگ و کامبوج هفت امتیازی شد و با امتیازی مشابه نسبت به بحرین در صدر جدول قرار دارد. صدرنشینی عراق می‌تواند فشار زیادی را از نظر روانی روی بازیکنان عراق در آستانه دیدار با ایران ایجاد کند چرا که برد در این مسابقه هم تا حد زیادی صدرنشینی عراق را قطعی می‌کند.

موج اعتراضات مردم

این نگرانی وجود دارد که بازیکنان تیم ملی عراق تحت تاثیر موج اعتراضات در شهرهای مختلف عراق قرار بگیرند. بدون شک این مسئله تاثیرگذار است و حتی ممکن است تبعات مثبتی هم در پی داشته باشد؛ درست مثل اتفاقی که در جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۰۷ افتاد و عراق قهرمان شد. هرچند که ممکن است تبعاتش منفی هم باشد چون چشم انداز کشور مشخص نیست.

در بخش پایانی این گزارش هم به ترکیب نامشخص عراق در بازی با ایران پرداخته شده است و اینکه فدراسیون فوتبال عراق با برخی از ستارگان این تیم به دلیل غیبت در فیفادی برخورد می‌کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x