۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
رئیس اورژانس کشور:

چهارمین علت مرگ و میر در ایران حوادث ترافیکی است

رئیس اورژانس کشور گفت: حوادث ترافیکی در دنیا و ایران به ترتیب هشتمین و چهارمین علت مرگ و میر است.  

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت طبنا(خبرگزاری سلامت) «پیرحسین کولیوند»  گفت: سالانه در جهان یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر در حوادث رانندگی از دست می‌‌دهند و در واقع هشتمین علت مرگ و میر در دنیا حوادث ترافیکی است که متاسفانه در ایران چهارمین علت مرگ و میر حوادث ترافیکی است.

رییس سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: حوادث ترافیکی ۲۵ درصد عملیات های اورژانس را به خود اختصاص داده است و در واقع سرعت بالا یکی از هفت ریزفاکتوری است که باعث ایجاد تصادفات در جامعه می شود.

پیر حسین کولیوند با اشاره به اینکه نیازمند افزایش ایمنی راه ها و خودرو هستیم، خاطر نشان کرد: در سرعت بالا که احتمال بالاتری برای کنترل خودرو وجود دارد، شاهد کاهش اثربخشی تجهیزات حفاظتی خودرو مانند کمربند ایمنی و کیسه هوا نیز هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در سرعت بالا خسارت های مالی و جانی نیز بالا می رود و به سرعت بالا در رانندگی می توان به عنوان یک رفتار پرخاشگرانه نگاه کرد و ما شاهد این هستیم که در بسیاری از معابر شهری نیز رانندگان با سرعت بالا حرکت می کنند.

کولیوند اظهار کرد: در آمریکا برای کاهش سرعت‌های غیر مجاز جریمه هایی در نظر گرفته شده است. اگر فردی به خاطر سرعت بالا جریمه شود، بیمه نیز ۱۸ درصد به فرانشیز خود اضافه می‌کند و اگر برای بار دوم فرد جریمه شود، این مبلغ به ۳۴ درصد افزایش پیدا می کند.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز نیازمند این هستیم که شرکت های خودروساز نیز درگیر شوند و چه دلیلی دارد خودروهای بدون کیفیت بتوانند از سرعت بالایی برخوردار باشند.

وی افزود: مدیریت سرعت از اصلی ترین استراتژی های شش گانه سازمان بهداشت جهانی است و ما نیازمند طراحی زیرساخت های ایمن و اعمال صحیح قوانین و مقررات می باشیم.

کولیوند افزود: ۴۶ کشور در دنیا با سازمان بهداشت جهانی به دنبال ایجاد محدودیت سرعت در شهرها هستند که در معابر شهری محدودیت سرعت را به ۵۰ کیلومتر کاهش داده است ولی در کشور ما محدود سرعت در معابر شهری ۶۰ کیلومتر است.

انتهای پیام

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments