۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸
حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین پناهیان:

چهارشنبه‌های امام رضایی/ مسافت مانعی در برقراری ارتباط قلبی با امام رضا(ع) نیست

پویش «چهارشنبه‌های امام رضایی» در سال‌های اخیر جایگاه ویژه‌ای در میان محبان امام رضا(ع) پیدا کرده است و به عنوان یکی از راهکارهای پیوند قلوب با گنبد و بارگاه منور امام هشتم شیعیان همواره محل ارجاع است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از آستان‌نیوز،  حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین علیرضا پناهیان درباره آثار روحی زیارت امام رضا(ع) اظهار کرد: رفتن به حرم امام رضا(ع) آن‌قدر ثواب دارد که آثار روحی زیادی بر جا می‌گذارد. اگر روی کسی  اثر روحی ندارد، به این دلیل است که همیشه با حالتی شاکی به زیارت امام رضا(ع) می‌رود.

وی افزود: اگر امام رضا(ع) دل شکسته تو را می‌پذیرد، به این دلیل است که می‌خواهد حال دلت را خوب کند، چون شادی تو را دوست دارد. بدین معنا نیست که اگر شاد باشیم، امام رضا(ع) ما را نمی‌پذیرد. امام رضا(ع) رضایت ما را می‌خواهد و یکی از آداب زیارت این است که وقتی وارد حرم می‌شویم، راضی باشیم. حتی اگر در اوج گرفتاری باشیم، باید حس رضایت خود را بیان کنیم.

این کارشناس مذهبی گفت: زمانی که زیارت امین‌الله را قرائت می‌کنیم، در صفحه اول از خداوند می‌خواهیم ما را راضی گرداند و در صفحه دوم می‌گوییم خدایا شکرت راضی هستیم.

وی بیان کرد: برقراری رابطه و حس معنوی با امام رضا(ع) در ناراحت بودن و شاکی بودن نیست بلکه اگر زائر در اوج گرفتاری هم باشد، باید از ایشان استمداد بگیرد زیرا آقا علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) خودش از گرفتاری ما باخبر است.

پناهیان اظهار کرد: هم‌اکنون به علت شیوع کرونا شرایطی پیش آمده است که امکان زیارت حضوری برای ما فراهم نیست اما بعد مسافت مانعی در برقراری ارتباط قلبی با امام رضا(ع) نیست.

وی در پایان گفت: همان‌طور که با خواندن زیارت عاشورا از راه دور به امام حسین(ع) عرض سلام و ارادت می‌کنیم، با قرائت زیارت امین‌الله هم می‌توانیم از راه دور زائر امام رضا(ع) باشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments