۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

چندپروژه شهری در شهرستان خوی به بهره برداری رسید

با حضور استاندار آذربایجان غربی، جمعی از مدیران ارشد استانی و شهرستانی و نماینده مردم خوی در مجلس چند پروژه شهری شهرداری این شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری سلامت در  آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در آیین بهره برداری از پروژه های عمرانی شهری شهرداری خوی گفت: شهرستان خوی در حوزه معادن غنی است و معدن طلای این شهرستان با عیاربالا و ویژگی های برجسته  است که سرمایه گذاران خارجی و داخلی قصد سرمایه گذاری تا یکصدمیلیارد تومان جهت فرآوری ها آن انجام دهند.

وی وجود ذخایر غنی مس و طلا و سنگ های معدنی در معادن خوی را ظرفیت عظیم در سطح کشور عنوان کرده و اظهار داشت: با سرمایه گذاری و بهره برداری از آنها شاهد توسعه این شهرستان و تبدیل آن به یکی از قطب های مهم معدنی کشور را شاهد می شویم

وی حمایت از برنامه های توسعه محور مدیریت های شهر در سطح استان را از سیاستهای مهم بیان کرده و گفت: به واقع معتقدم توجه به ظرفیت شوراها و شهرداری ها در توسعه هرچه سریعتر استان گامهایی جدی تری خواهد داشت.

استاندارآذربایجان غربی با قدردانی از وحدت مدیران شهر و اجرایی و دولتی در شهرستان خوی برای توسعه و جذب سرمایه گذاران در این شهرستان افزود: همت و تلاش همه مجموعه ها دارای وحدت رویه تحولات خوبی را برای این شهرستان و شمال استان رقم می زند.

دراین آیین نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: هم افزایی و وحدت و تلاش موجود میان مدیریت شهری و اجرایی و نماینده خوی در مسیر توسعه قرار گرفته است.

عادل نجف زاده افزود: خوی در مسیر استراتژیک و خاص قرار گرفته است و تمامی زمینه های توسعه را داراست. و جهت به این هدف رساندن این روند تمام تلاش خویش را به کار خواهیم گرفت.

شهردار خوی نیز در این آیین گفت: پروژه تقاطع غیرهم سطح آیت الله العظمی خویی(ره) با طول ۷۰۰ مترمربع، عرض ۴۰مترمربع، و طول عرشه ۸۰ و با آسفالت ریزی، جدولگذاری، و زیرسازی به ترتیب، ۴۵هزارمترمربع،۸هزار و۵۰۰و ۲۶۰هزار مترمکعب انجام گرفته است.

محرم اکبرزاده شروع ساخت این پروژه را از تیرماه سال ۹۷ عنوان کرده و افزود: این حرکت عظیم با اعتبار بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

با حضور استاندارآذربایجان غربی و سایر مدیران استان، عملیات آغاز ساخت “پارک قوناقلار “خوی با اعتبار باغ بر ۲۵ میلیارد ریال و در ۳ هکتار زمین آغاز شد.

همچنین پروژه ایجاد پیاده راه و مسیر دوچرخه سواری در بلوار شرفخانلو به طول دو کیلومتر و در دولاین به اعتبار ۲۰میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

بهره برداری از پروژه های بهسازی معابرشهری خوی با حجم آسفالت ریزی به میزان ۲۵۰هزار مترمربع و پیاده روسازی ۲۵هزار مترمربع وجدول گذاری ۱۹هزار مترمربع طول با اعتبار ۱۷۰میلیارد ریال از دیگر پروژه های مورد بهره برداری رسیده است.

بازدید از پروژه بزرگ شهری در حال ساخت “سعدیه” خوی از دیگر برنامه های استاندار آذربایجان غربی بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x