۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰

چرا پاپ می خواهد به کره شمالی سفر کند؟

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان تمایل خود برای دیدار از کره شمالی را ابراز داشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از  اسپوتنیک، کره جنوبی روز ۲۶ آوریل (دوشنبه) اعلام کرد پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان تمایل خود را برای دیدار از کره شمالی ابراز داشته و با مردم دو کره که از جنگ ۱۹۵۰ -۱۹۵۳ از هم جدا شده اند اظهار همدردی کرده است.

اسقف اعظم کره جنوبی تصریح کرد: «پاپ این سخنان را هنگام ملاقات اخیر در واتیکان با «لازاروس یو هیونگ سیک»  که رئیس اسقف دائجئون است بیان کرده و گفته است که مردم کره از ۷۰ سال پیش زندگی جدا شده را تحمل می کنند. پاپ گفته است در صورت اتمام مقدمات مربوطه، از کره شمالی دیدار خواهد کرد.  پاپ پیش از این نیز ابراز تمایل کرده بود که از کره شمالی بازدید کند».

احتمال سفر پاپ به پیونگ یانگ در سال ۲۰۱۸ در میان فضای صلح ایجاد شده توسط سه اجلاس بین کره ای و یک دیدار تاریخی بین رهبر کره شمالی کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا مورد توجه قرار گرفت.

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی پیشتر اعلام کرده بود که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به رییس جمهوری کره جنوبی گفته است «اگر پاپ فرانسیس از پیونگ یانگ ملاقات کند، به او خوش آمد خواهد گفت».

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x