۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸

چراغ سبز قطری ها به المپیک ۲۰۳۲

شیخ جوعان بن حمد آل ثانی، رئیس کمیته ملی المپیک قطر از آمادگی و قرارگرفتن در شرایط مناسب برای میزبانی بازی های المپیک 2032 خبردا

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت و به نقل از گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک در نخستین تلاش برای رقابت در کسب میزبانی بازی های المپیک؛ کمیته المپیک قطر بر تعهد کامل خود را برای حفظ گفتگوی مداوم با کمیسیون میزبان آینده تاکید کرد. شیخ جوعان در این خصوص  گفت: “میزبانی بازیهای المپیک و پارالمپیک ۲۰۳۲ همچنان هدف اصلی ماست. ما از دو پیشنهاد قبلی خود آموخته ایم و متواضعانه معتقدیم که اکنون کاملاً آماده ارائه یک رویداد بی حاشیه ، پایدار و در کلاس جهانی از بازیها هستیم که کاملاً مطابق با برنامه المپیک ۲۰۲۰ + ۵ باشد. مشتاقانه منتظر ادامه گفتگو با کمیسیون میزبان آینده هستیم. با ۱۱ سال مانده به بازی ها ، امیدواریم که بتوانیم پیش از تصمیم گیری نهایی ، درمورد برنامه های خود با کمیسیون گفتگو کنیم و پیشنهادات خود را بیشتر توسعه دهیم. اطمینان داریم که در ادامه گفتگو با IOC ، می توانیم چگونگی سازی بازی های قطر بعنوان میراثی بی سابقه برای منطقه و جنبش المپیک تاریخ را نشان دهیم”.
چندی پیش IOC از بریزبن در استرالیا به عنوان پیشنهاد دهنده برتر برای برگزاری بازیهای المپیک ۲۰۳۲ نام برد. چندین شهر و منطقه دیگر از جمله بوداپست (مجارستان) ، جاکارتا (اندونزی) و راین-روهر (آلمان) نیز برای میزبانی بازی های ۲۰۳۲ ابراز علاقه کرده اند. برنامه اصلی کمیته ملی المپیک قطر شامل بیش از ۸۰ درصد اماکن موجود است که همه آنها توسط فدراسیون های بین المللی ورزشی در طول بسیاری از مسابقات در سطح عالی مانند مسابقات جهانی دو و میدانی جهانی و مسابقات جهانی ژیمناستیک هنری ۲۰۱۸ آزمایش شده اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments