۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

پیگیری برای رفع کمبود داروهای پیوندی با جدیت دنبال می شود

مدیر اداره دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با توجه به اینکه کمبود دارو در بیماران پیوندی یک موضوع با اهمیت و حیاتی است و می تواند سلامت آنها را به خطربیاندازد پیگیری داروی این بیماران یکی از اولویت های اصلی تامین دارو است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر علی روح بخش با اشاره به اینکه تامین دارو مورد نیاز بیماران پیوندی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، خاطر نشان کرد: سلامتی بیماران پیوندی به مصرف این داروها بستگی دارد از همین رو رفع دغدغه های بیماران یکی از مهم ترین اولویت های اداره دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی با بیان اینکه وارادت  داروهای پیوندی  همچنان ادامه دارد، بیان کرد: به دلیل تحریم های ناجوانمردانه این روند گاهی دچار وقفه می شود که این نگرانی را برای ما ایجاد می کند که با کمبود دارویی روبرو شویم.

مدیر اداره دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی  با اشاره به اینکه انسولین های دولتی نیز خوشبختانه به مقدار مورد نیاز در داروخانه ها موجود است،تاکید کرد: در خصوص تامین انسولین نووپید و نورومیکس اگر روند ارسال دارو همچنان ادامه داشته باشد به شرایط مطلوبی می رسیم.

وی گفت: در حوزه انسولین لانتوس همچنان کمبودهایی احساس می شود که سعی در برطرف شدن آنها داریم .

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments