۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹

پیشنهاد دکتر زالی؛ اعمال محدودیت های تازه برای کاهش سفرهای بین استانی

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران و استاندار تهران در نامه ای به وزیر کشور خواستار اعمال محدودیت های تازه ای برای کاهش سفرهای غیرضروری هموطنان شدند.

 

 به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران و دکتر انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در نامه ای به وزیر کشور برای کنترل و مهار بیماری کووید ( ۱۹COVID ) خواستار اعمال محدودیت ها، افزایش عوارض بزرگراهی و جرایم رانندگی و پرداخت هزینه های درمانی مسافرانی که در سفر مبتلا به کرونا می شوند برای کاهش سفرهای غیرضروری بین شهری و استانی شدند.

در بخشی از این نامه آمده است: در راستای تحقق حداکثری راهبردهای مداخله ای برای تقلیل سرایت پذیری از طریق کاهش ارتباطات بین فردی و قطع زنجیره انتقال بیماری، اطلاع رسانی و اقدامات زیادی انجام پذیرفته است. اما متاسفانه عده ای از هموطنان علیرغم تمام توصیه ها ممکن است در تعطیلات پیش رو به سفرهای غیرضروری به خصوص به مناطق شمالی کشور مبادرت ورزند که این موضوع  نگرانی های شدیدی را در زمنیه کنترل بیماری کرونا ایجاد می کند.

در ادامه این نامه دکتر زالی و دکتر محسنی بندپی خواستار اعمال محدودیت های تازه برای کاهش سفرها در این تعطیلات شده و موارد زیر را برای تصویب در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا پیشنهاد کردند:

–  افزایش موقت عوارض بزرگراهی به میزان حداقل ۳ تا ۵ برابر برای خودروهایی که به مقاصد غیربومی مسافرت کرده اند و تخصیص منابع حاصله از آن برای کمک به پیشگیری و کنترل بیماری کرونا.
– افزایش مبلغ جریمه حداقل به میزان ۳ تا ۵ برابری درصورت تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی برای خودروهای غیربومی که به سایر شهرستانها مسافرت می کنند و تخصیص منابع حاصل از آن به شهرستان مقصد.
– با توجه به این که تعدادی از مسافران مذکور ممکن است در شهرستانهای مقصد دچار بیماری کرونا شوند، با استفاده از ظرفیت دانشگاههای علوم پزشکی مقصد نسبت به قرنطینه سازی این گونه افراد اقدام شود و در صورت ابتلا کلیه هزینه های درمان در مراکز بیمارستانی در استان مبدا و یا مقصد به طور کامل از بیمار اخذ شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x