۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

پیشتازی اصولگرایان در انتخابات مجلس

تا پایان شهریورماه حداقل 2 هزار و 831 نفر در سراسر کشور برای داوطلبی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی‌شناسایی شده‌اند که تعداد اصولگرایان از اصلاح‌طلبان و مستقلین بیشتر است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی‌در روز دوم اسفند ۹۸ برگزار خواهد شد و  ثبت‌نام از داوطلبان این انتخابات نیز در حدفاصل روزهای ۱۰ تا ۱۶ آذر انجام می‌شود. با نزدیک شدن به ایام ثبت‌نام انتخابات به تدریج فعالیت غیررسمی‌داوطلبان انتخابات نیز آغاز شده است. براین اساس تاکنون در سراسر کشور ۲ هزار و ۸۳۱ داوطلب احتمالی شناسایی شده‌اند. البته تعداد دقیق داوطلبان پس از پایان دوره ثبت نام مشخص خواهد شد. این امکان هم وجود دارد که همه این افراد شناسایی شده در انتخابات ثبت نام نکنند. در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی، بیش از ۱۲ هزار نفر ثبت‌نام کرده بودند که بررسی صلاحیت آنها برای هیات‌های اجرایی و نظارت مشکلاتی ایجاد کرد. اکنون که در فاصله دو ماه تا زمان ثبت نام انتخابات باقی مانده است، این احتمال وجود دارد که تعداد داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم به صورت چشمگیری کمتر از دوره دهم باشد.

براساس بررسی‌های انجام شده بیشترین داوطلبان احتمالی به استان آذربایجان شرقی با ۵۰۱ داوطلب احتمالی و کمترین داوطلبان هم به استان قم با ۶ داوطلب احتمالی تعلق دارد. در استان تهران نیز ۸۸ داوطلب شناسایی شده اند.

از ۲ هزار و ۸۳۱ داوطلب احتمالی شناسایی شده، ۲ هزار و ۷۲۸ نفر مرد و ۱۰۳ نفر زن هستند. همچنین هزار و ۱۸۲ نفر گرایش اصولگرایی، ۷۹۳ نفر گرایش اصلاح‌طلبی و ۸۵۶ نفر گرایش مستقل دارند. ۵۹۰ نفر سابقه نمایندگی دارند  و ۲ هزار و ۲۴۱ نفر هم سابقه حضور در مجلس شورای اسلامی‌به عنوان نماینده را ندارند.

هزار و ۸۵۷ نفر مدرک کارشناسی ارشد، ۸۷۹ نفر مدرک دکترا و ۹۵ نفر تحصیلات حوزوی دارند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments