۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱

پیروزی تیم ملی والیبال ایران در به مصاف با ونزوئلا

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در رقابت‌های المپیک به مصاف ونزوئلا رفت و توانست به آسانی حریف خود را شکست دهد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت، تیم ملی والیبال ایران پس از نمایشی تحسین‌ برانگیز در نخستین دیدار خود مقابل لهستان در رقابت‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ از ساعت ۴:۳۰ در دومین بازی به مصاف ونزوئلا رفت.

سعید معروف، امیر غفور، مسعود غلامی، اصغر مجرد، میثم صالحی، میلاد عبادی‌پور و مهدی مرندی (لیبرو)، بازیکنان شروع کننده ایران در این بازی بودند.

با توجه به شکست ۳ بر صفر ونزوئلا در بازی نخست مقابل ژاپن و پیروزی روحیه‌بخش ایران مقابل لهستان پرمهره، پیش بینی می‌شد که شاگردان آلکنو، مسابقه سختی مقابل ونزوئلا نداشته باشد.

ست اول به سود ایران

ست نخست بازی با حملات بهتر و اشتباهات بیشتر بازیکنان ونزوئلا و در مقابل دفاع روی تور خوب بازیکنان ایران همراه بود که با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود ایران به پایان رسید.

ست دوم به سود ایران

بازی پر اشتباه تیم ونزوئلا در ست دوم هم ادامه داشت که تاثیر حملات بیشتر این تیم را کاملا خنثی می‌کرد. مدافعان روی تور ایران هم در ست دوم با قدرت، حملات این تیم دفاع را کردند. تیم ایران در ست دوم نیز ۲۵ بر ۲۰ برنده شد.

ست سوم به سود ایران

تیم سی و هشتم رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال در ست سوم، چیزی برای از دست دادن نداشت و با حملات بی‌پروای خود ۳ امتیاز از ایران پیش افتاد. وقت استراحت فنی آلکنو و فریادهای او بر سر بازیکنان، تاثیر خود را خیلی زود نشان داد و برتری را به سود ایران، تغییر داد.

ست سوم نیز با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به نفع ایران تمام شد تا شاگردان آلکنو در دومین بازی خود در المپیک توکیو، ۳ امتیاز کامل گرفته باشند.

تیم ایران در پایان بازی، ۳۹ امتیاز از حمله، ۱۰ امتیاز از دفاع روی تور، ۳ پوئن سرویس و ۲۳ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. بازیکنان ونزوئلا هم ۳۸ امتیاز از حمله،‌ ۶ امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و ۱۰ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند.

در دیگر بازی‌های امروز و از گروه A، لهستان با ایتالیا بازی می‌کند و ژاپن به مصاف کانادا می‌رود. در گروه B هم آمریکا با روسیه، فرانسه با تونس و برزیل با آرژانتین دیدار می‌کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments