۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶

پیروزی استقلال مقابل تراکتور در تبریز

دیدار تیم های تراکتور تبریز و استقلال از هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال با برتری استقلال به پایان رسید.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت دیدار تیم‌های تراکتور تبریز و استقلال از هفته یازدهم لیگ برتر فصل ۱۳۹۹/۱۴۰۰ و از ساعت ۱۴:۳۰ امروز(دوشنبه ۲۹ دی ۹۹) در ورزشگاه خالی از تماشاگر بادگار امام تبریز به مصاف هم رفتند، که در پایان این دیدار با نتیجه ۳ بر یک به سود استقلال به پایان رسید.

شیخ دیاباته در دقایق ۳۸ و ۶۵ و مهدی قایدی در دقیقه ۶۰ زننده گل‌های استقلال بودند و تک گل تراکتور را محمد عباس زاده در دقیقه ۸۰ به ثمر رساند.

استقلال با این پیروزی ۲۲ امتیازی شدند تا در پایان هفته یازدهم مجددا به صدر جدول رده‌بندی بازگردد.

همچنین درخشش شیخ دیاباته در این دیدار بهترین اتفاق ممکن برای کادرفنی استقلال و شخص محمود فکری بود تا شاید دیگر دغدغه خط حمله را نداشته باشد و از این پس بیشتر روی سازمان دفاعی تمرکز کند.

ترکیب تراکتور تبریز: محمدرضا اخباری، میثم تیموری(احسان حاج‌صفی ۶۱)، وفا هخامنش، هادی محمدی، میلاد فخرالدینی(اشکان دژاگه ۷۲)، اکبر ایمانی، حمید بوحمدان، سعید مهری(محمد قادری ۷۲)، مهدی تیکدری، مسعود شجاعی، محمد عباس‌زاده

ترکیب استقلال(تاج): محمدرشید مظاهری، محمدحسین مرادمند(سیاوش یزدانی ۶۹)، محمد دانشگر، محمد نادری(متین کریم‌زاده ۸۷)، وریا غفوری، مهدی مهدی‌پور، مسعود ریگی، داریوش شجاعیان(فرشید اسماعیلی ۷۴{بابک مرادی ۸۶})، مهدی قایدی، ارسلان مطهری، شیخ دیاباته

قضاوت این دیدار بر عهده بیژن حیدری بود و حسن ظهیری به همراه سید یعقوب حجتی و کمک داور اضافه(کوپال ناظمی، مرتضی منصوریان) او را در امر قضاوت یاری کردند.

نیمه اول:

دقیقه ۹: مهدی قایدی در گوشه محوطه جریمه تراکتور به خوبی شیخ دیاباته را صاحب موقعیت کرد، اما ضربه مهاجم خارجی استقلال خوب نبود و از بالای دروازه با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۱۴: پاسکاری استقلالی‌ها در چند نوبت در نهایت با ضربه قایدی به دست بازیکن تراکتور در محوطه جریمه خورد که استقلالی‌ها اعتقاد به پنالتی داشتند، اما داور دستور ادامه بازی داد.

دقیقه ۱۵: ارسال تراکتوری‌ها به محوطه جریمه استقلال به شکل خطرناک از کنار دروازه استقلال راهی اوت شد.

دقیقه ۱۸: محمد نادری با خطا روی میلاد فخرالدینی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۲۹: مهدی تیکدری پس از توپ‌ربایی از محمدحسین مرادمند، توپ را به میثم تیموری رساند و این بازیکن با ارسال به محوطه جریمه استقلال محمد عباس‌زاده را صاحب موقعیت کرد که ضربه مهاجم تراکتور از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵: مسعود ریگی از استقلال دومین بازیکنی بود که به دلیل تکل خشن از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه ۳۷: داریوش شجاعیان به فاصله دو دقیقه از کارت زرد ریگی با خطایی که انجام داد، سومین کارت زرد را به نام خود ثبت کرد.

دقیقه ۳۸: پرس سنگین بازیکنان استقلال در نیمه زمین تراکتور موجب شد مسعود شجاعی سرمربی-بازیکن تراکتور در ارسال پاس رو به عقب دچار اشتباه شود و شیخ دیاباته با توپ ربایی و فریب مدافع حریف با دربیل زیدانی در ادامه به زیبایی دروازه تراکتور را برای بار نخست باز کند.

دقیقه ۴۳: محمود شجاعی مربی تراکتور به دلیل اعتراض کارت زرد گرفت.

دقیقه ۱+۴۵: سوت پایان نیمه نخست با برتری استقلال.

نیمه دوم:

دقیقه ۴۸: مسعود شجاعی در محوطه جریمه توسط مرادمند سرنگون شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۵۳: سعید مهری از تراکتور با خطا روی شجاعیان کارت زرد گرفت.

دقیقه ۵۵: ضربه دیاباته را محمدرضا اخباری در آغوش گرفت.

دقیقه ۶۰: توپ در چند رفت و برگشت با ضربه سر بین مدافعان تراکتور و مهاجمان استقلال رد و بدل شد و در نهایت ارسلان مطهری با ضربه سر به طرزی تماشایی توپ را در موقعیت تک به تک به مهدی قایدی رساند تا او با حرکت به داخل محوطه جریمه به زیبایی برای بار دوم دروازه تراکتور را باز کند.

دقیقه ۶۳: میلاد فخرالدینی با خطایی که انجام داد با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۶۵: داریوش شجاعیان در صحنه ای تماشایی توپ را در بین ۴-۵ بازیکن تراکتور حفظ کرد و در ادامه  توپ را در سمت راست به قایدی رساند که حرکت و پاس تماشایی قایدی در موقعیت تک به تک به دروزابان به شیخ دیاباته رسید که او با ضربه ای حساب شده و تماشایی گل سوم استقلال را به ثمر رساند.

دقیقه ۷۶: پاس خوبی به عباس‌زاده رسید که ضربه مهاجم تراکتور از بالای دروازه استقلال با اختلاف زیادی به بیرون رفت.

دقیقه ۷۷: ضربه سر محمدرضا خانزاده به شکل خطرناک از کنار دروازه استقلال راهی اوت شد اما قبل از ضربه او روی نادری مرتکب خطا شده بود.

دقیقه ۷۸: شوت دیاباته از کنار دروازه تراکتور بیرون رفت.

 

دقیقه ۸۰: در صحنه ای مشکوک به خطا بازیکنان تراکتور توپ را از مطهری گرفتند و در ادامه پاس عمقی و خوب مسعود شجاعی با اشتباه دانشگر در آفسایدگیری در موقعیتی تک به تک به عباس‌زاده رسید و این بازیکن یکی از گل‌های خورده را جبران کرد.

دقیقه ۸۴: ضربه عباس‌زاده در محوطه جریمه استقلال را رشید مظاهری راهی کرنر کرد.

دقیقه ۸۷: فرشید اسماعیلی که در نیمه دوم وارد زمین شده بود به دلیل برخورد توپ به سرش، تعویض شد.

دقیقه ۶+۹۰: سوت پایان دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ به سود استقلال و صدرنشینی مجدد این تیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x