۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴

پیام وزیر جهاد کشاورزی به مناسبت روز “ملی روستا و عشایر”

وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت ۱۵ مهرماه روز "ملی روستا و عشایر" با تکریم خدمات ارزشمند این حافظان امنیت غذایی، اعلام کرد: وزارت جهاد کشاورزی برای برنامه ریزی های اساسی و اقدامات مؤثر جهت تامین نیازهای عرصه تولید، ارتقای رفاه و سطح درآمد، هویت بخشی به مشاغل کشاورزی و دامداری و پبشرفت مناطق روستایی و عشایری در حد جایگاه و شأن والای واقعی آنها، تلاش می کند.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، متن پیام دکتر “سیدجواد ساداتی نژاد” به این شرح است:

۱۵ مهرماه به عنوان “روز ملی روستا و عشایر” نامگذاری شده است. روزی که متعلق به دو جامعه مولد، سختکوش و تلاشگر روستایی و عشایری به عنوان کانون های کار و فعالیت، تولید و خلاقیت؛ منشاء برکات و اثرات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فراوان برای کشور هستند. اقشار مولد روستایی و عشایری، با تولید بخش بزرگی از محصولات کشاورزی و دامداری مورد نیاز مردم، نقش بی بدیلی در تأمین امنیت غذایی و کاهش وابستگی های کشور دارند و به تعبیر مقام معظم رهبری، عشایر و روستائیان، “کانون های ارزش آفرینی و سمبل اقتصاد مقاومتی” می باشند.

فرار رسیدن این روز فرخنده و مهم را به جامعه شریف و مولد روستایی و عشایری تبریک عرض نموده و ضمن تکریم خدمات ارزشمند و خداقوت به این حافظان امنیت غذایی، اعلام می نمایم؛ مجموعه خدمتگزاران آنان در وزارت جهاد کشاورزی برای برنامه ریزی های اساسی و اقدامات مؤثر جهت تامین نیازهای عرصه تولید، ارتقای رفاه و سطح درآمد، هویت بخشی به مشاغل کشاورزی و دامداری و پبشرفت مناطق روستایی و عشایری در حد جایگاه و شأن والای واقعی آنها، تلاش می کنند.

با نکوداشت این روز و معرفی منابع، ظرفیت ها و توانمندی های انسانی، طبیعی و فرهنگی ارزشمند روستائیان و عشایر به جامعه ملی، همه سعی خود را بکار خواهیم گرفت تا در قوانین و اسناد بالادستی، بستر و جایگاه قانونی و اعتباری مناسب برای پیشرفت روستاها و مناطق عشایری فراهم شود و انشاالله با مشارکت مردم و مدیریت جهادی، اهداف مورد نظر برای توسعه و تعالی اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی مناطق روستایی و عشایری بیش از پیش تحقق یابد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments