۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰

پیام جدی به دولت و وزرای آینده از سوی مجلس

نماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت؛ بررسی سوال مجتبی یوسفی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی از عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درباره علت عدم نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها و عدم اجرای مفاد قانون شرایط انتخاب شهرداران در دستور کار امروز(سه شنبه ۵ مرداد) قوه مقننه قرار داشت.

یوسفی در تشریح سوال خود از وزیر کشور، گفت: مردم امروز بحران و تنش آبی در خوزستان، آب گرفتگی گذشته در استان های مختلف، بحران کرونا در سیستان و بلوچستان و شمال کشور، گرانی سیمان و کمیابی آرد را می بینند و از ما می پرسند شما نمایندگان در مجلس چه کاره هستید؟

وی افزود: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.

نماینده اهواز در مجلس بیان کرد: وقتی انتصاب استانداران، فرمانداران و شهرداران در اختیار وزیر کشور است، سوال می‌شود که چرا استان‌ها و شهرهای ما چنین وضعیتی دارند. آقای رحمانی‌فضلی شما علیرغم مفاد مشخص آئین‌نامه انتخاب شهرداران که برای شهرهایی مانند اهواز شهردار باید ۹ سال سابقه اجرایی و مدرک فوق لیسانس داشته باشد، فردی را منصوب کردید که با مدرک دیپلم ۲ سال معاون فرهنگی شهردار بود و بعد از آن هیچ مسئولیتی نداشته و به یکباره با مدرک فوق لیسانس شهردار شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: شاید همانطور که آقای روحانی گفته عملکرد اقتصادی ما خوب بود و مردم راضی هستند یا گفتند عملکرد ما در خوزستان بی‌بدیل بوده است، انتظار دارید که ما و مردم از شما عذرخواهیم کنیم؟ آقای وزیر کشور استان ما امروز در نتیجه همین انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌ها در کشور تبدیل شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به روند انتصاب شهردار اهواز و همچنین تلاش‌های استاندار وقت خوزستان در جهت جلوگیری از استیضاح وی اشاره کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments